On air
Next
Event list

BALTHAZAR

BalthazarBelgickí Balthazar sa vracajú na Slovensko v rámci turné k novému albumu Fever.  Hudba na albumovej novinke Balthazar zostala charakteristická svojimi niekdajšími špecifickými basovými riffmi, motorkárskymi motívmi s témami zapadajúceho slnka a čiastočne sa otvorila aj štýlu funky. Jedenásť piesní ich štvrtého a doposiaľ najdôslednejšieho albumu Fever vyznieva hravo, cítiť z nich radosť s opätovného stretnutia dvoch mimoriadnych skladateľov. Zdá sa, že skladateľské duo dospelo k širším umeleckým horizontom a k väčšiemu vzájomnému rešpektu. Po niekoľkých skúškach s novou kapelou nemali žiadne plány, len jednoduchú túžbu vylepšiť svoju hudbu a podporiť pokračovanie príbehu ich kapely.

Obaja skladatelia sa dohodli na menej vážnej vízii, ktorá sa opiera o voľnejší, osviežujúci zvuk – menej melancholický, ktorý si napriek všetkému zachoval výnimočnú schopnosť zanechať v poslucháčoch silné emócie. 

Balthazar na bratislavskom koncerte podporí aj Faces On TV. Faces On TV je projekt Jaspera Maekelberga, multiinštrumentalistu a producenta, ktorého inteligentný a dobrodružne psychedelický pop vyvolal rozruch v jeho domácom Belgicku. Svoje producentské schopnosti navyše zužitkoval aj pri poslednom albume Balthazar. Vo februári budete mať možnosť posúdiť jeho kvality aj vy.

Udalosť na Facebooku

Róbert Gregor