BIG AIR V MESTE


Event Details

  • Date:
  • Venue: Kremnica , Kremnica
  • Categories:

Na Štefánikovom námestí, priamo v historickom srdci mesta Kremnica, uvidíte už o necelý mesiac tie najlepšie akrobatické skoky snowboardistov a freeskierov.

Big Air 2020

V poradí už 12. ročník obľúbenej zimnej akcie Big Air v meste sa uskutoční 7. a 8. februára a tradične prinesie aj kvalitný hudobný program.

Zimná verzia podujatia sa uskutoční po dvoch rokoch, v roku 2019 si totiž usporiadatelia dali po úspešných jedenástich ročníkoch pauzu na načerpanie nových síl a motivácie. Teraz sa Big Air v meste vracia vo veľkom štýle, keďže podujatie sa stalo oficiálne súčasťou série pretekov Európskeho pohára v snowboardingu a freestyle lyžovaní.

„Tento ročník bude špecifický tým, že v ňom zabojujú jazdci z celej Európy o cenné body do medzinárodného rebríčka Európskeho pohára vo freestyle lyžovaní. Získané body v Kremnici môžu pomôcť najlepším športovcom vydláždiť si cestu na svetový pohár a následne na olympiádu v roku 2022,“ upresnil organizátor festivalu Ondrej Horváth.

Okrem športových zážitkov v piatok 7. februára na námestí zahrá kapela Walter Schnitzelson a DJ DayD. V sobotu (8.2.) sa návštevníci môžu tešiť na poriadnu dávku ska a reggae muziky v podaní skupín Akustika, Medial Banana a Polemic. Táto časť programu na Štefánikovom námestí (vrátane samotnej súťaže v akrobatických skokoch) je pre všetkých obyvateľov a návštevníkov Kremnice zadarmo.

S podujatím Big Air v meste sa neodmysliteľne spájajú aj legendárne Jägermeister Warm-up a After párty s kvalitnou hudobnou produkciou. V priestoroch Kina Akropola počas oboch dní vo večerných hodinách po skončení outdoorovej časti programu vystúpia kapely a dídžeji zo Slovenska a Česka. V piatok sa predstaví Strapo, DJ DayD a Ventolin, v sobotu na pódiu vystúpi Para, Tusté Baletky, Škrupo a Changing Faces.

piatok 7. februára – Jägermeister Warm-Up Party

20:00 – Otvorenie brány + Videoprojekcia
22:00 – Strapo
23:30 – DayD (DJ set)
01:00 – Ventolin

sobota 8. februára – Jägermeister Afterparty

20:00 – Otvorenie brány + Videoprojekcia
22:30 – Para
00:00 – Tusté Baletky
01:00 – Škrupo
03:00 – Changing Faces

Facebook event

Zdroj: TS a NMR