CARI CARI


Event Details


Cari Cari je rakúske duo, ktoré tvoria Stephanie Louise Widmer a Alexander Köck.

Stephanie žila aj v Austrálii, odkiaľ sa vrátila vyzbrojená didgeridoo i ďalšími miestnymi hudobnými nástrojmi. Cari Cari potom strávili leto v starom dome na brehu jazera, kde v jeho suteréne zložili a nahrali debutové EP „Amerippindunkler“, ktoré vyšlo v roku 2014.

Ich prvý singel „White Line Fever“ bol uvádzaný na internetových stránkach po celom svete. Od roku 2015 koncertovali v rôznych častiach sveta. Stephanie a Alexander žili v Londýne, Hamburgu, Melbourne, navštívili Tokio i okolie Barcelony. Do Rakúska sa  vrátili vo februári 2017.  V minulom roku vystúpili na mnohých festivaloch. Po vystúpení na festivale Waves Vienna im medzinárodné porota udelila cenu XA Music Export Award.

Cari Cari2.11.2018 im vyšiel prvý oficiálny album s názvom „Annana“.

Tento titul je vyvrcholením ich skúseností, nazbieraných počas cestovania. Rôzne ich zážitky zachytáva aj Youtube kanál s názvom „Cari Cari Ragazzi“. Vo svojich nahrávkach destilujú rozmanitosť metropolitného spôsobu života, pričom sa obratne pohybujú medzi hudobnými žánrami. Dokážu prepojiť svoje vízie s rock’n’rollom a modernými technológiami. Po singli „Nothing’s Older Than Yesterday“, ktorý sa stal jedným z favoritov alternatívnych rádií si získali srdcia fanúšikov, novinárov i promotérov. Ich špecifické hudobné vyjadrenie miestami pripomína aj hudbu z filmov Quentina Tarrantina a Ennia Morriconeho.

„Vidíme hudbu v obraze“, hovoria Cari Cari o opakujúcej sa téme karmínového slnka, ako aj o teplom zvuku desiatich piesní ich albumu.  „Anaana“ je ako dlhý západ slnka. Od energickej úvodnej skladby „Summer Sun“, cez temné nahrávky ako „After The Goldrush“, „Dark Was The Night“, „Cold Was the Ground“, až po baladu „Do not Go That Good Night“, ktorá ako keby pripomínala tmavú noc tesne pred východom slnka.

Cari Cari v minulosti vystúpili na renomovaných festivaloch The Great Escape (Veľká Británia), Eurosonic Noorderslag (Holandsko), Sziget Festival (Maďarsko), ako aj na klubových koncertoch v Austrálii a Veľkej Británii. V súčasnosti kapela vydáva nový album ‚Welcome To Kookoo Island‘, ktorého skladby predstaví aj v Bratislave.

Facebook event

Róbert Gregor (foto: Andreas Jakwerth)