On air
Next
Event list

Diego & Kvaskova

Pozývame vás do priestoru Wave centrum nezávislej kultúry v Prešove na piatkový večer plný indie hudby, na ktorom zahrá skupina Diego z Bratislavy a tiež miestna, pomerne mladá, ale o to zaujímavejšia kapela Kvaskova. Do kalendára si poznačte 26. apríl.

Obe skupiny poznáte z vysielania New Model Rádia.

Diego je slovenská indie-rocková kapela, ktorá naposledy prišla s albumom Et In Arcadia Diego. Jeden z najlepších nezávislých počinov na našej scéne sa hrá s atmosférou a dávkuje energiu na tých správnych miestach. Kapela má okrem toho na konte ešte dva albumy Diego a Peripheries. Originálna skupina získala v minulosti prestížnu cenu Radio_Head Awards za Album roka. Kapela Diego má za sebou viacero koncertov a ako support vystúpila na pódiu s Editors, Zita Swoon či Taxi to the Ocean.

Kvaskova je východoslovenská skupina pôsobiaca v zostave: Jaroslav Ďurček gitara, Peter Mladý basová gitara, Ján Čura bicie, Zdenka Kvasková spev a klávesy. Budujú bohato vrstvené kompozície, do ktorých razantne vstupuje gitara s opakovanými melodickými motívmi na pozadí elektronických efektov. Temné a melancholické hudobné plochy striedajú energické pasáže, rockové vyznenie sa strieda s baladickým. Zvuk ozvláštňujú i netradičnými nástrojmi ako je xylofón a prekvapivými rytmami na bicích, v ktorých zaznejú i motívy inšpirované jazzom a latinom. Nápadité aranžmány drží pokope výrazná basová linka. Sugestívny hudobný prejav zdôrazňuje speváčka s rusínskymi koreňmi a nevšednou farbou hlasu, ktorá okrem hry na klávesy citlivo spieva autorské texty vo svojom rodnom jazyku a tiež v slovenčine. Texty pôsobia ako otvorená výpoveď, sú intímne, snové, ale vyhýbajú sa pátosu, a to i vtedy keď popisujú závislosť či partnerské vzťahy.

Udalosť na FB

Zdroj: Wave centrum nezávislej kultúry