FEST MARINGOTA 2019


Event Details


Festival Maringota vznikol v roku 2012 ako snaha vytvoriť nové miesto pre kultúrny život a priestor pre milovníkov hudby a zábavy v netradičnom prostredí. Za celým projektom stáli Martin Chrenko, Juraj Machálek a Róbert Šohajda.

Názov Fest Maringota je odvodený od prostredia v ktorom sa odohráva. Bývalý pieskovcový lom prešiel rekultiváciou a vznikol priestor výnimočný svojou dispozíciou a atmosférou. Lokalita tohto areálu je zasadená do srdca skalickej vinohradníckej oblasti na úpätí najvyššieho kopca regiónu Vintoperku. Výnimočnosť tejto lokality umocňuje všadeprítomná zeleň, majestátnosť lomu a za jasného počasia nekonečný výhľad na okolitú krajinu. Maringotka, ako symbol festivalu, bola súčasťou tohto priestoru od začiatku. Postupne prechádza areál festivalu úpravami. Každý rok je priestor zveľaďovaný, vznikajú nové kaskády, priestory na sedenie, ktoré umožňujú areál využívať počas celého roka. Okrem festivalu samotného sa tu konajú aj iné podujatia ako napríklad Letné kino, jamsessions, či oslavy.

Prvé ročníky sa niesli v duchu „organizačného punku“. No postupom času a po skúsenostiach získaných za pochodu sa z festivalu stáva miesto pre ľudí, ktorí majú radi dobrú hudbu v príjemnom prostredí, sprevádzanú zaujímavými aktivitami.

Dramaturgia festivalu Maringota sa nesie v rozmanitosti hudobných žánrov od alternatívy až po mainstream. Festival ponúka zážitok z elektronickej hudby, popu, rocku, funku, ci jazzu. Multižánrovosť priamo vychádza z multikultúrneho prostredia regiónu, tak ako výber účinkujúcich. Slovenskú a českú scénu dopĺňajú zahraniční interpreti a nezabúda sa ani na lokálne kapely, ktoré majú v programe svoje miesto.

Účinkujúci v roku 2019: N.O.H.A., Ultrazvuk, Medial Banana, Changing Faces, NVMERI, Zoo and Aquarium, Petijee, Nunki Bay Starship, Gonsofus, Lomnické Čáve, Ficture, Fejbs, Duhan, Grna, Kollmix, Noisy Pots, Tibor Feledi Kairos Quintet, Rast S.

Udalosť na FB