On air
Next
Event list

FESTIVAL DVOR

Festival DVOR je benefičné podujatie pre študentov, učiteľov, rodičov, absolventov, priateľov a všetkých, ktorí si chcú užiť multižánrové otvorenie nového ihriska.

Po minuloročnom úspešnom festivale sme hlavne vďaka vám mohli začať so stavebnými prácami. Tentokrát vás pozývame na jeho druhé pokračovanie, na ktorom vás už privítame na novovybudovanom ihrisku.
Na hlavnom stage-i vám zahrajú skupinky ako PARA, Korben Dallas, Bad Karma Boy a FunTomas. Výstavu časozberného materiálu z prestavby dvora bude sprevádzať séria akustických koncertov, Akelek Blues Band a iní. Atmosféru v chill-out zóne bude dotvárať špeciálny hosť DJ Bujna a na svoje si prídu aj najmladší návštevníci. V Detskom parku si môžu užiť rôzne kreatívne a pohybové aktivity, pozrieť krátke animované filmy a spoločne vytvoria 3D objekt, ktorý sa stane súčasťou výstavy. V rozličných stánkoch si budete môcť kúpiť zaujímavé dekoratívne predmety slovenských nezávislých tvorcov a kníhkupectvo Artforum pre Vás pripraví kvalitný výber kníh pre deti i dospelých. Keďže na našom dvore ešte bude po festivale čo robiť, príďte a dotiahnite spolu s nami túto jedinečnú iniciatívu do úspešného konca.

Festival otvorí svoje brány o 14:00 a bude trvať do 21:30 hod.

Lístky si budete môcť zakúpiť v predpredaji (info na našom webe) aj priamo pri vstupe na festival
v kategóriách: dospelý 10 € / študent 5 € / dieťa 2 €

Viac info na www.festivaldvor.sk

PROGRAM:

DVOR stage:
17:00 FunTomas
18:00 PARA
19:00 Bad Karma Boy
20:00 Korben Dallas

Sprievodný program:

Vestibul stage – akustické koncerty, Akelek Blues Band a ďalší
Galéria – výstava fotografií a časozberného materiálu z prestavby školského dvora
Predajné stánky: Artforum – legendárne kníhkupectvo
Design market – ručne vyrábané dekoratívne a úžitkové predmety od nezávislých slovenských tvorcov

Festivalový merch – dámske a pánske tričká, špeciálna edícia detských tričiek, mikiny, plátené tašky a batôžky, pripravený bude aj špeciálny workshop, počas ktorého vznikne priamo na mieste originálna edícia plátených tašiek Knižné ochutnávky – čítačky slovenských autorov pre deti i dospelých. Detské animované filmy a Kino na dvore Umelecké inštalácie v celom areáli festivalu Workshopy. Diskusia „!Mladí menia mesto!“