On air
Next
Event list

FRANZ FERDINAND

Franz Ferdinand 2017Franz Ferdinand budú mať nový album a po šiestich rokov vystúpia v Českej republike.

Skupina Franz Ferdinand je dvojnásobným držiteľom Brit Awards či ocenení ako MTV Awards, NME Awards a Mercury Prize. Kapela ovládla éter nultých rokov skladbami ako „Take me out“, „Ulysees“, „No you girls“, „Matine“, „Do You Want To“, „Walk Away“ a mnohými ďalšími… Podľa magazínu NME sa už debutom zaradili medzi prestížne britské kapely ako The Beatles, The Who, Travis či Blur.

Na druhej strane Atlantiku, no o tridsať rokov skôr, začali na pomedzí žánrov glam rock a synthpop svoju kariéru bratia Maelovci pod názvom Sparks. Kapelu preslávili skladby „This Town Ain’t Big Enough for Both of Us“ a „The Number One Song in Heaven“. Doposiaľ nahrali 22 štúdiových albumov. Ich hudba ovplyvnila počas štyroch dekád umelcov od Paula McCartneyho, cez Duran Duran, až po súčasné kapely Arcade Fire či MGMT.

Škótska indie – rocková kapela Franz Ferdinand vydá nový štúdiový album vo februári 2018. Senzácia! Ale to nebude všetko. Po takmer šesť rokoch sa vráti do Českej republiky a vystúpi v Pražskom Fóre Karlín.

V Českej republike boli Franz Ferdinand vidieť naposledy v roku 2012 na hudobnom festivale Rock For People a od tej doby sa objavovali len v okolitých krajinách.

Facebook event: https://www.facebook.com/events/438170906584553/

Foto: archív