On air
Next
Event list

GHOSTPOET

Ghostpoet 2017GHOSTPOET aka Obaro Ejimiwe sa v auguste tohoto roku vrátil na hudobnú scénu s albumom „Dark Days & Canapes“. Po úspechu svojho debutového albumu Peanut Butter Blues & Melancholy Jam, 2 nomináciách na cenu Mercury Award, turné s Metronomy a Jamie Woonom, vsadil Ghostpoet na viac gitarových rytmov a mierne temných textov. Zásluhu na tom má najmä producent Leo Abrahms – známejší zo spoluprác s Brianom Enom a Jonom Hopkinom.

Andy Gill z The Independent ohodnotil album 5 hviezdičkami z 5 a opisuje ho ako „great album that bodes well for Ghostpoet’s future.“

MC z Veľkej Británie,  prekypujúci úzkostnou nespavosťou, Ghostpoet (Obaro Ejimiwe), začal s hudbou už počas štúdia na univerzite. Bol členom grimeového kolektívu, ale nakoniec prešiel k menej energickému zvuku a MC’ingovému štýlu, ktorý predstavil v roku 2010 na svojpomocne vydanom EP The Sound of Strangers, ktoré uchvátilo BBC DJ-a Gillesa Petersona.  Peterson vydal pre svoju značku Brownswood demo verziu skladby „Liines“ na šiestej kompilácii Brownswood Bubblers. Nasledujúci február vydal na Brownswood debutový album Peanut Butter Blues & Melancholy Jam, ktorý bol nominovaný na Mercury prize.

Potom prešiel Ghostpoet k label-u Play It Again Sam (kde vydáva m.i.  Editors, DEUS, Balthazar a iní). V roku 2013 vydal spolu s Tonym Allenom, Lucy Rose a hosťujúcim Charlesom Heaywardom album „Some Say I So Say Light“.  Na rozdiel od svojich predchádzajúcich albumov bol album Shedding Skin z roku 2015 nahrávaný s tradičnou kapelou, ktorá ho sprevádzala aj na koncertom turné (Joe Newman gitara, basgitarista John Calvert a John Blease bicie). Album obsahuje aj vokály od speváčky Nadine Shah, Ette Bond, Melanie De Biasio, Lucy Rose a Paula Smitha z Maximo Park.

Facebook event: https://www.facebook.com/events/150887205614270/

Zdroj článku: Interticket.sk (foto: press Ghostpoet)