On air
Next
Event list

GORAN BREGOVIČ

Goran BregovicProjekt IN CASTLE prináša počas letných mesiacov open-air koncerty známych zahraničných i slovenských hudobníkov do nádherného prostredia Zámockého parku a Amfiteátra v Seredi.

Svetovo uznávaný skladateľ a „kráľ balkánskej hudby“ Goran Bregović a jeho Wedding and Funeral Band sa vracia na Slovensko v rámci aktuálneho svetového turné pri príležitosti vydania albumu Three Letters From Sarajevo. Kompletnú recenziu od Mira Potočka si môžete prečitať tu: https://www.newmodelradio.sk/goran-bregovic-ma-novy-album-mnohonarodny-multikulturny/

„Bregović uviedol na svetovú scénu balkánske dychovky, za čo mu partí veľká vďaka. Jeho nový album Tri listy zo Sarajeva prináša silný humanistický podtext, nech je akokoľvek vyvažovaný obvyklou tanečnou bujarosťou. Srb Bregović ho venoval rodnému mestu  Sarajevu. Mestu, ktoré počas vojny v Juhoslávii zažilo krvavé bombardovanie prevažne vlastnými krajanmi. 

Bregović dobre vie, čo ľuďom ponúknuť: jeho svojbytná a poslucháčsky ústretová verzia balkánsko-rómskej popmusic dotiahnutá na búrlivo tanečných koncertoch početným Wedding and Funeral Bandom ho preto stále radí medzi vysoko žiadaných hudobníkov,“ napísal v recenzii na album zaradený v kategórii world music český hudobný publicista Jiří Moravčík.

Facebook event: https://www.facebook.com/events/1628691403879623/

NMR (foto: archív)