GRAPE FESTIVAL


Event Details


Festival Grape sa bude konať na letisku v Trenčíne 12. a 13. augusta.

Grape festival

Mura Masa roztancuje v piatok hlavné pódium

Oceňovaný producent a umelec, ktorý sa vymyká jednoduchej kategorizácii. Mura Masa predstavil svetu svoj nekonvenčný pohľad na popovú hudbu v 2017, keď mu vyšiel rovnomenný debutový album. Napriek mladému veku si Mura Masa získal medzinárodné uznanie fanúšikov aj kritikov, spolupracuje s etablovanými menami hudobnej scény a na konte má ocenenia Grammy aj NME Award. Na druhý štúdiový album R.Y.C. aktuálne nadväzuje singlami Bbycakes a Blessing me, ktoré vyšli v tomto roku.

Years & Years

Ako trio sa celosvetovo preslávili v 2015 hitom King zo svojho debutového albumu Communion. Aktuálne už pod pseudonymom z pôvodnej zostavy pôsobí iba spevák a herec Olly Alexander, ktorý je zároveň jednou z najvýraznejších predstaviteľov LGBTQ+ komunity na hudobnej scéne. Ako Years & Years má na konte 5 nominácií na Brit Awards, ako aj tri úspešné štúdiové albumy. Ten ostatný s názvom Night Call vyšiel iba prednedávnom, 21. januára 2022, a v priebehu týždňa to dotiahol na vrchol anglického albumového rebríčka. Olly žne úspechy aj v hereckej sfére, za spomenutie určite stojí jeho pôsobenie v kritikmi oceňovanom seriáli It’s a sin.

Zdroj: Grape

Woodkid

Tohto umelca sa podarilo organizátorom presunúť z plánovaného lineupu z roku 2020. Woodkid sa nedá označiť iba jedným slovom, ide o talentovaného speváka, hudobníka, režiséra a umelca. Yoann Lemoine začal svoju kariéru ako filmár, naozaj slávnym sa však stal až v roku 2011, keď sa rozhodol venovať hudobnej kariére pod pseudonymom Woodkid. Raketový úspech debutového albumu The Golden Age so sebou priniesol nomináciu na Grammy za videoklip k singlu Run Boy Run a predné priečky vo svetových hudobných rebríčkoch. Svoj druhý album S16 vydal Woodkid v 2020, celých 7 rokov od debutu. Videoklip k titulnej piesni Goliath vznikal v Českej republike.

Meute

Výnimočná kapela oblečená v charakteristických červených žaketoch, ktorá kombinuje techno s dychovými nástrojmi. Známi sú najmä svojím prevedením remixu skladby U&ME od Flume (pôvodná skladba je od Disclosure). Meute aktuálne pripravujú vydanie svojho štvrtého albumu Taumel, z ktorého za ostatné týždne zverejňujú jeden vydarený singel za druhým. Medzinárodný hit Robbery majú na konte Austrálčania Lime Cordiale, ktorí na hlavnom pódiu otvoria piatkový program.

Milky Chance

Na Grape sa predstavili už v roku 2016 a predviedli jednu z najlepších šou vtedajšieho ročníka. Po šiestich rokoch sa sympatická dvojica vracia predstaviť svoj najnovší album Trip Tape. K hitom Stolen Dance a Down By The River pridali aktuálny Colorado, ktorý v minulom roku valcoval rebríčky aj slovenských rádií.

grape 2022
Zdroj: Anthony Molina

The Vaccines

Na Grape prídu potvrdiť svoj status jednej z najlepších gitarových koncertných kapiel súčasnosti. Svojim slovenským fanúšikom predstavia novinky z albumu Back In Love City (2021) a EP Planet of the Youth (2022).

The Vaccines.
The Vaccines. Zdroj: Grape

Na hlavnom pódiu sa okrem spomínaných zahraničných predstavia aj obľúbené domáce kapely. Premiéra na hlavnom grejpáckom pódiu to bude tento rok pre Fallgrapp a chýbať nebudú stálice Billy Barman, Medial Banana a Malalata, ktorí svojím balkánskym setom roztancujú festival už tradične v sobotu naobed.

Facebook event

Jana Mikysová a NMR