HOOVERPHONIC


Event Details


Hooverphonic 2019Belgickí Hooverphonic pricestujú do Bratislavy! Na jeseň predstavia v Ateliéri Babylon svoj najnovší album Looking For Stars.

Kapela vystúpi v Bratislave 15. 10.2019 v rámci európskeho turné a predstaví u nás aj novú speváčku menom Luka Cruysberghs, s ktorou nahrala aktuálny štúdiový album. Na Slovensku vystúpia Hooverphonic síce už štvrtýkrát, no teraz to bude po dlhej jedenásťročnej odmlke.

Hooverphonic, ktorí z pôvodného trip hopu prešli postupne aj do hudobných žánrov ako dream pop, indie pop a alternatívny rock, pôsobia na scéne od roku 1995. Ich hudba sa okrem iného objavila aj v známych televíznych seriáloch ako Baywatch, Sex and the City, či v reklamách pre Volkswagen a Danone. Hity ako Eden, 2Wicky, Mad About You, BadaBoum sú perlami ich hudobnej produkcie. Po niekoľkých výborných albumoch a experimentálnej tvorbe sa v súčasnosti vracajú ku svojim koreňom.

Hlavné kreatívne duo kapely, basový gitarista a producent Alex Callier a gitarista Raymond Geerts, pozvalo tentoraz na účinkovanie v skupine mladú osemnásťročnú speváčku Luku Cruysberghs, víťazku talentovej súťaže The Voice Of Flanders 2018. S Lukou sa kapele darí napĺňať novú víziu, ktorou je tvorba hudby v retro-futuristickom štýle . Nová nahrávka Looking For Stars je štýlovo a náladovo rôznorodá. Podľa slov Alexa Calliera sa skupina prispôsobuje modernému poslucháčovi dnešnej doby.

Udalosť na Facebooku

NMR (foto: press)