ISLANDMAN


Event Details


Elektroakustické trio Islandman vedie popredný turecký producent Tolg Böyük, ktorý si vytvoril identitu šamana a hudobného vizionára. Koncert sa uskutoční v rámci série Nu Sound Of – 9. decembra 2023 na vlnách Dunaja.

Islandman

Osobitý hudobný štýl tria Islandman je vytváraný pod vedením multiinštrumentalistu a producenta menom Tolga Böyük a ďalších hudobníkov ako Eralp Güven (bicie) a Erdem Başer (gitary). Trio čerpá z bohatej histórie tureckej psychedelickej hudobnej scény sedemdesiatych rokov minulého storočia (Eden Ahbez, Can Kozlu, Okay Temiz, Baba Zula) a hudobných vplyvov z Japonska, Bulharska, Tuvy a ďalších krajín.

Po zoznámení sa s hudobnými štýlmi ako hip-hop, afrobeat a indickým klasickým tancom nahrali Islandman v roku 2017 debutový album s názvom „Islandman Rest In Space“. V jeho nahrávkach počuť prelínanie elektronických rytmov s kozmickými zvukmi a fiktívnymi snami.

Na albume „Kaybola“ z roku 2020 sa kapela viac inšpirovala minimalizmom, tranceom a západoafrickými rytmami, s cieľom dať svojej hudbe jasný šamanský zvuk.

Islandman vystupujú ako elektro-akustické trio.  Svoje európske turné po osemnástich mestách začnú na veľkom koncerte na prehliadke elektronickej hudby a digitálneho umenia Amsterdam Dance Event. V rámci Popsicle Obstacle tour prídu 9. decembra 2023 na bratislavský Pink Whale (loď na nábreží Dunaja).

Facebook event

NMR (foto: press Islandman)