IVA BITTOVÁ A VLADIMÍR VÁCLAVEK


Event Details


BRaK pozýva na koncert Ivy Bittovej & Vladimíra Václavka Bílé inferno.

Bittova, Vaclavek

Originálnu speváčku, huslistku a skladateľku IVU BITTOVÚ spája s hudobníkom, textárom, „zakladateľom brnenského alternatívneho rocku“ VLADIMÍROM VÁCLAVKOM viacero úspešných spoluprác. V 80-rokoch založili alternatívne rockové zoskupenie Kolektiv (neskôr Dunaj), či v r. 1999 skupinu Čikori. Za jeden z ich najlepších spoločných albumov a zároveň za jeden z najzásadnejších albumov, ktoré vyšli na českej scéne je považovaný práve album BÍLÉ INFERNO z r. 1997, ktorý vyšiel vo vydavateľstve Indies. Na albume sú použité okrem autorských textov Ivy Bittovej a Vladimíra Václavka aj básne od Bohuslava Reynka, Jana Skácela či Zuzany Renčovej.

Iva Bittová patrí medzi najúspešnejšie české umelkyne a hudobníčky nielen vďaka svojmu pôsobeniu v Česku, ale aj početným koncertným aktivitám v zahraničí.

Známa je najmä svojím nezameniteľným spevom a hudobným prejavom, ktorý zúročila mnohými spoluprácami po celom svete. Originálnu speváčku, huslistku a skladateľku Ivu Bittovú spája s hudobníkom, textárom, „zakladateľom brnenského alternatívneho rocku“ Vladimírom Václavkem viacero úspešných spoluprác. V 80-rokoch založili alternatívne rockové zoskupenie Kolektiv (neskôr Dunaj), či v r. 1999 skupinu Čikori. Za jeden z ich najlepších spoločných albumov a zároveň za jeden z najzásadnejších albumov, ktoré vyšli na českej scéne je považovaný práve album Bílé inferno z r. 1997, ktorý vyšiel vo vydavateľstve Indies Scope. Na albume sú použité okrem autorských textov Ivy Bittovej a Vladimíra Václavka aj básne od Bohuslava Reynka, Jana Skácela či Zuzany Renčovej.

Udalosť na Facebooku

NMR