JAROMÍR NOHAVICA


Event Details


Hudobník sa predstaví od 4. do 6. marca v bratislavskom Majestic Music Clube.

Nohavica

Český pesničkár Jaromír Nohavica v marci vystúpi v Bratislave. Rodák z Ostravy v hlavnom meste odohrá tri koncerty. Jeho priaznivci si ich môžu užiť od 4. do 6. marca v Majestic Music Clube (MMC).

Šesťdesiatšesťročný umelec sa pritom vo februári predstaví aj na východnom Slovensku. Tretieho februára odohrá koncert v Dome umenia v Košiciach, o deň neskôr vystúpi v Dome kultúry v Humennom, 5. februára sa predstaví v prešovskom kine Scala, 6. februára v Športovej hale v Starej Ľubovni a napokon 7. februára v Aréne Poprad.

Jaromír Nohavica je zrejme najznámejším a najúspešnejším pesničkárom v Česku, pričom veľkú fanúšikovskú základňu má i na Slovensku a v Poľsku.

Debutoval albumom Darmoděj (1988). Medzi jeho ďalšie nahrávky patria napríklad Osmá barva duhy (1989), V tom roce pitomém (1990), Mikymauzoleum (1993), Tři čuníci (1994), Divné století (1996), Koncert (1998), Moje smutné srdce (2000), Babylon (2003), Doma (2006), Ikarus (2008), v Lucerne (2009), Tak mě tu máš (2012), za ktorú dostal cenu Anděl za najpredávanejší album roka 2012, či Poruba (2017).

Pri príležitosti svojich 60. narodenín, ktoré oslávil 7. júna 2013, vydal pod názvom Tenkrát výber toho najlepšieho z tvorby z poslednej dekády minulého storočia. Na konte má hity ako Kometa, Ostravo, Ještě mi scházíš, Když mě brali za vojáka, Zatímco se koupeš, Těšínská, Zítra ráno v pět, Bláznivá Markéta, Fotbal, Sarajevo, Mikymauz či Až to se mnu sekne. Ako textár je podpísaný pod hitom Lásko, voníš deštěm pre Mariu Rottrovú, spolupracoval aj so skupinou Čechomor či Karlom Plíhalom. Milovník tvorby Bohumila Hrabala je známy aj ako prekladateľ Mozartových opier do češtiny. Je členom Siene slávy českej Akadémie populárnej hudby.

Udalosť na Facebooku

SITA (foto: press)