On air
Next
Event list

KIM WILDE

Kim WildeKim Wilde, jeden z najväčších pop idolov 80-tych rokov minulého storočia, vydala 16.3. 2018 nový album „Here Comes The Aliens“ a vyrazila na turné. V rámci neho sa po prvýkrát zastaví aj v Bratislave. Je to už viac než 10 rokov, keď túto princeznú popu mohli naši fanúšikovia vidieť na Slovensku. Úspešnú koncertnú premiéru absolvovala v Košiciach, kde zaplnila Steel arénu.

Kim Wilde ako diva „New Wave“ odštartovala hviezdnu kariéru s dnes už  klasickým hitom „Kids In America“ v roku 1981. Jej diskografia sa pýši viac ako 30-im miliónom predaných nosičov, vydala 13 albumov, vrátane mnohých úspešných singlov a tanečných hitov ako „Chequered Love“, „Cambodia“, „You Keep Me Hangin On“ (#1 v USA), „You Came“, či „Four Letter Word“.

Ovenčená cenou britského hudobného priemyslu BPI (predchodca Brit Awards) v roku 1983 ako najlepšia speváčka, Kim hosťovala na koncertoch takých umelcov ako Michael Jackson (turné Bad) alebo David Bowie na jeho Greatest Hits turné v roku 1990. Začiatkom 90-tych rokov Kim vydala ešte 2 albumy, po ktorých sa na čas odmlčala, aby sa mohla venovať rodine.

V roku 2001 sa Kim vrátila na koncertné pódia a zúčastnila sa mnohých festivalov. V roku 2003 navštívila Austráliu a tiež naspievala duet s Nenou „Anyplace, Anywhere, Anytime“. V roku 2006 podpísala zmluvu s vydavateľstvom EMI v Nemecku a vydala album „Never Say Never“, ktorý opäť smeroval do hitparád na celom svete.

V roku 2009 absolvovala Kim ďalšie koncertné turné. V nasledujúcom roku jej vyšiel album „Come Out and Play“. Ten vystrelil do top 10-ky albumových rebríčkov v mnohých európskych krajinách a predznamenal úspešné európske turné v roku 2011.

Speváčka tvorí a koncertuje naďalej, či už na podporu kompilácie „Greatest Hits“, alebo albumu „Wilde Winter Songbook“ (2013), ktorý bol inšpirovaný zimou a Vianocami. Naďalej sa teší popularite poslucháčov v britskom Magic Radiu, v ktorom má svoj hudobný program. Vystupuje s mnohými súputníkmi a počas letných dní koncertuje na letných festivaloch.

Súčasnosť – to je predovšetkým jej 14-ty album „Here Come The Aliens“, ako aj prebiehajúce britské a európske turné. Kim privítame v Bratislave 20. 10. 2018 v Majestic Music Clube (MMC). Jej koncert bude zmesou nových skladieb aj starších hitov. Príďte si zaspievať a zatancovať na jej nezabudnuteľné hity 🙂

Facebook event: https://www.facebook.com/events/149983832490743/

Zdroj: Retro Gigs