KISS+ZZ TOP


Event Details


ZZ TopAmerická rocková kapela ZZ Top sa predstaví 19. júna v pražskej Eden Arene, kde vystúpi spoločne so skupinou Kiss. Trio ZZ Top sa zastaví v Českej republike v rámci turné k 50. výročiu založenia skupiny. Okrem Prahy zatiaľ ohlásili aj koncerty v Barcelone a Londýne. Plánujú však pridať aj ďalšie mestá.

Spevák a gitarista formácie Billy Gibbons uviedol, že sa na turné veľmi tešia. Muzikant vydal tento rok 21. septembra svoj druhý sólový album s názvom The Big Bad Blues. Nahrávka obsahuje jedenásť skladieb. V roku 2015 ponúkol debut Perfectamundo.

ZZ Top vznikli v roku 1969 v texaskom Houstone a najväčšiu slávu zažívali v 80. rokoch, keď vydali úspešné albumy Eliminator (1983) a Afterburner (1985) obsahujúce hity ako Legs, Gimme All Your Lovin, Sleeping Bag alebo Rough Boy. V súčasnosti majú na konte pätnásť štúdioviek, pričom tú zatiaľ poslednú s názvom La Futura vydali v roku 2012. V roku 2004 ich uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy. Hudobná televízna stanica VH1 ich zas zaradila do prvej päťdesiatky najlepších hardrockových interpretov. Zostavu kapely tvoria od roku 1969 okrem Gibbonsa aj Dusty Hill (basgitara, spev) a Frank Beard (bicie).

Udalosť na Facebooku

SIZA (foto: archív)