LAIBACH


Event Details


Slovinská skupina Laibach pôsobí na scéne viac ako 35 rokov, pričom ich hudba si udržiava stále tajomnú podobu. Pochoduje vo vysokých topánkach a vykresľuje slogany najmä z komunistickej, alebo fašistickej histórie.

Laibach

Nedávno skupine Laibach vyšiel soundtrack k dystopickej sci-fi politickej komédii IRON SKY: THE COMING RACE. Tento titul nadväzuje na uznávaný fínsky film Iron Sky (r. Timo Vuorensola 2012), ktorý sa odohrával v alternatívnom vesmíre.  Skupina nemeckých nacistov v ňom v roku 1945 odletela na Mesiac.

Laibach boli poverení skomponovaním hudby k obom filmom, pričom ich pôvodný soundtrack zožal široký ohlas. Pokračovanie filmu, ktoré bolo z veľkej časti financované publikom, oživil slovinský kolektív opäť svojou hudbou. V tejto poburujúcej dystopickej fantázii, poukazuje na to, ako sa ľudstvo snaží prežiť na bývalej nacistickej mesačnej základni po jadrovej devastácii. Keďže zásoby sa míňajú, malá skupina preživších cestuje do dutého stredu Zeme, na ceste bojujúcej so starodávnou rasou, ktorá mení tvar.

Ako vyznejú skladby z tohto filmu naživo si môžete vychutnať na ich bratislavskom koncerte.

Facebook event

NMR (foto: press Laibach)