LE PAYACO – KRST ALBUMU


Event Details


Koncert skupiny Le Payaco, spojený s krstom nového albumu. Výnimočný večer v klube MMC, na ktorom kapela predstaví skladby zo svojho dlho očakávaného nového albumu.

Le Payaco

Kapela Le Payaco vznikla v roku 1996 a počas svojej 10-ročnej existencie do ukončenia svojej činnosti v roku 2006 sa postupne stala jednou z najvychytenejších domácich alternatívno rockových skupín.

Stihla nahrať albumy ako Le Payaco (1999), Okná vesmíru dokorán (2001), Niečo je zlodej (2003) a Všetko sa dá zjesť (2005), z ktorých vzišli takmer dve desiatky úspešných singlov (skladby ako Dobrý večer priatelia, Mir 99, Osol, Horská chata, Pes priateľ môj, Sadni si mi na kolená, Ochorel som smútkom belasým, Za vodou, Popový dážď, Za lyžicu medu, Na mesiaci, Čiernobiely svet, Nesmrteľne jedovatá, Všetko sa dá zjesť, Šarm a štýl, Večierky firemné a ďalšie dodnes patria ku klasikám alternatívnej scény), jedno EP album Za lyžicu medu (2002) a dva po anglicky naspievané single She/Punkrock Girl (2004) a Truest kind/Turn Around (2004).

Absolvovala stovky úspešných koncertov a stala sa jednou z najobľúbenejších a najvychytenejších domácich kapiel. V roku 2006 sa kapela rozhodla ukončiť svoju činnosť a jednotliví jej členovia si založili svoje vlastné sólové projekty (Sounds Like This, Diego či Datasystem), ktorých existencia popri kapele Le Payaco trvá naďalej.

Udalosť na Facebooku

NMR (foto: press skupiny)