LOLA MARSH


Event Details

  • Date:
  • Categories:

Náhradné vystúpenia skupiny Lola Marsh sa budú konať 25. septembra v trenčianskom Piano Clube, 27. septembra v bratislavskej Refinery Gallery a o deň neskôr v Mestskom divadle Žilina.

Lola Marsh

Miláčikovia návštevníkov Pohoda festivalu vydali začiatkom roka očakávaný druhý album, s ktorým sa predstavia aj fanúšikom v košickej Tabačke, v Mestskom divadle Žilina, v trenčianskom Piano Clube a v bratislavskej Refinery Gallery. Všetky koncerty otvorí mladá talentovaná trenčianska speváčka Nina Kohoutová.

Hudobná láska na prvé vypočutie – aj tak sa dá opísať vzťah festivalu Pohoda a jeho návštevníkov k izraelskej kapele Lola Marsh.

Už pri svojej premiére na Slovensku v roku 2014 vystúpili ako neznáma kapela na našom hlavnom pódiu. Chémia zafungovala okamžite. Nasledovalo turné, viaceré sólo koncerty i ďalšie vystúpenia na Pohode. V júni 2017 vydali debut Remember Roses, ktorého úspech sa ihneď premietol do skvelých čísel počúvanosti na rôznych streamovacích službách a celkovo rastúceho záujmu o túto fantastickú kapelu. Po ich piesňach začali siahať filmoví (Criminal) i seriáloví (Better Call Saul) producenti a objavili sa aj vo viacerých reklamách (eBay, Crédit Agricole). Úspech Lola Marsh pritom nestojí len na Yeali a Gilovi. Dvojica má pri sebe skúsených muzikantov ako Mati Gilad (basgitara), Rami Osservaser (gitara, klavír) a Dekel Dvir (bicie). Vďaka fantastickým živým koncertom sa postupne stali jednou z najžiadanejších blízkovýchodných kapiel v Európe a Spojených štátoch. Dôkazom sú ódy v médiách ako Le Monde, NPR, Paste Magazine, NYLON, New York Times či Observer.

Michal Kaščák ich tvorbu a hranie opísal takto: „Lola Marsh býva označovaná ako indie folk, či dream pop – podľa mňa to neplatí, v ich hudbe je toľko podôb a „spodných vôd“, že si ju viem predstaviť aj ako soundtrack k nejakému ponurému filmu Quentina Tarantina. Hrajú tak, že si ich nepomýlite s nikým iným, v ich tvorbe je nielen úžasná kreativita, ale aj vášeň, nadšenie a hravosť. Som rád, že ich vďaka previazanosti so Slovenskom môžeme označiť za priam domácu skupinu…“ Sympatie sú vzájomné. Pri otázke, ktorý koncert si zamilovali najviac Gil a Yael v rozhovore pre francúzsky Rocknfool jednohlasne odpovedali: „Ten na festivale Pohoda“. Začiatkom roka 2018 odohrali svoj najväčší sólo koncert v Refinery Gallery s nezabudnuteľnou cover verziou piesne Čerešne, ktorú spolu s Yael odspievalo 1500 ľudí. S rovnakou piesňou dojali spoločne so Zuzanou Krónerovou aj 30 tisíc návštevníkov tohtoročnej Pohody. Počas festivalu tiež vydali skvelý singel Echoes a pred dvoma týždňami pridali ďalší singel z pripravovaného albumu s názvom Only For A Moment. Chytľavé piesne podporujú parádne videá, o ktoré sa postaral Indy Hait.

Udalosť na Facebooku

Anton Repka a NMR (foto: press Lola Marsh)