On air
Next
Event list

LYDIA LUNCH

Lydia LunchMúza hnutí No Wave a Cinema of Transgression, hudobníčka, poetka, spisovateľka, fotografka Lydia Lunch príde opäť do Bratislavy. S novým projektom Brutal Measures sa predstaví už 18. februára vo Fuge.

Lydia Lunch a jej kapela Teenage Jesus and the Jerks stála začiatkom sedemdesiatych rokov spolu s legendami ako Sonic Youth, Swans, Television, DNA, Arthurom Russelom, Glenn Branca na špičke krátko, no o to intenzívnejšie rezonujúceho hnutia no wave. Počas svojej kariéry polupracovala s ľuďmi ako Nick Cave, Genesis P-Orridge (Throbbing Gristle), či Swans a vydala nespočetné množstvo hudby, poézie a prózy, ktorá radikálne formovala charakter nielen newyorského undergroundu.

Vo svojej aktuálnej tvorbe nezostáva nič dlžná svojej povesti drzej, politicky angažovanej hlukovej poetky, ktorá sa vzpiera zbytočným pravidlám, žánrovým škatuľkám a hraniciam – či už ide o tie hudobné alebo iné. Jej projekt Brutal Measures sľubuje výbušný stret hovoreného slova a vokálnych kreácií s divokou improvizáciou na bicie brooklynského multiinštrumentalistu Weasel Waltera. Popri prestížnych festivaloch ako CTM Berlin či Supersonic Birmingham sa s ním Lydia Lunch predstaví aj vo Fuge v rámci koncertno-klubovej série Plnka. Projekt podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia

Odporúčaný článok: https://www.newmodelradio.sk/lydia-lunch-novy-album-ukazka-cover-verzii/

Juraj Hoppan (foto: archív)