On air
Next
Event list

MAI LEI BEL VO FUGE

Mai Lei BelVlado Juščák posledných 11 rokov žije aj s rodinou v malom rakúskom pohraničnom mestečku Kittsee. A presne tam v lete minulého roku založil malé hudobné vydavateľstvo Mai Lei Bel. Prečo to urobil? Pretože jeho kamarát Leďo (legenda česko-slovenského punku a takmer  sused) a jeho skupina Princovia už roky nevydala žiadnu nahrávku, čomu vôbec nerozumel.

Neskôr počul The Rising Sign, bandu mladých chalanov z Dolného Kubína. Tí už nejaké 3 roky predtým nahrali, podľa Vlada, dosť dobré indiepopové pesničky na to, aby o nich aj niekto vedel. Takisto Leia Drex spolu s FNX = Disordered Kind a spolu s nimi Rob Webber / Mike Preset a Perial tvoria jeden zaujímavý gang techno maniakov, ktorí dali v Kittsee dohromady úžasné štúdio, v ktorom doslova čarujú so zvukmi a rytmami. Vlado sa do nich jednoducho zaľúbil.

A bolo rozhodnuté. Vydavateľstvo Mai Lei Bel bolo na svete. No a potom sa dal s Vladom do reči Alberto z psychedelicko/shoegazeovej skupiny Medicina až z ďalekého Algeciras v Španielsku a  bol tiež na ich strane hneď po vypočutí prvej pesničky. Pár týždňov neskôr Tony z Elemento Deserto urobil presne to isté, čo pred ním Alberto (akurát, že Tony je z Granady) a ich elektricko-bluesrockovému zvuku takisto nedokázal odolať.

Tento veľký mix tvorí dnes malý svet vydavateľstva Mai Lei Bel. Je to veľmi farebný svet. Z Mai Lei Bel nikdy nebude jednofarebný label. Hlavným zameraním sú hudobné žánre ako indie rock/pop, post punk, power pop, techno, ambient a experimentálna elektronika. Tento rok tam vyšli prvé EP na vinyle, ďalšie tituly sú na ceste, kapely koncertujú, Disordered Kind hrali dokonca na Pohode 2018. Ak chceš zistiť ako to v skutočnosti je, mal by si do Fugy v sobotu 13.10.2018 prísť. Budú hrať takmer všetci, ktorých sme vymenovali. A budú hrať  organizovane – gitarová hudba do polnoci, elektronika po polnoci.

Kompletný program:

  • 20:00 The Rising Sign (SK) indie pop/rock
  • 21:20 Medicina (ES) psychedelic/noise/space rock
  • 22:40 Princovia (SK) power pop
  • 00:00 Preset & Webber + TRW (NL/SK) techno, experimental
  • 01:20 Perial (SK) techno, ambient, experimental
  • 02:40 Disordered Kind (AT/SK) techno

Facebook event: https://www.facebook.com/events/2019598864774507/

Vlado Juščák a Róbert Gregor