On air
Next
Event list

METRONOME FESTIVAL PRAGUE

Metronome PraguePrague Metronome Festival 2018 sa už nezadržiteľne blíži a usporiadatelia oznamujú podrobný program festivalu s časmi všetkých vystúpení. Celý program je už tradične zostavený tak, aby si návštevníci mohli užiť takmer každú kapelu na všetkých štyroch hlavných scénach, ktoré festival ponúka. Naviac Metronome oznamuje poslednú účinkujúcu kapelu, v Berlíne usadené britsko-francúzske duo Them There. Metronome Festival Prague sa uskutoční v dňoch 22. – 23. júna 2018 na pražskom Výstavišti. Hlavnými hviezdami tretieho ročníku sú The Chemical Brothers, Massive Attack, Tom Odell alebo David Byrne a mnoho ďalších. 

Tretí ročník multižánrového pražského festivalu vypukne presne 22. júna, festivalové brány sa otvoria o 15.30. „Chystáme pre divákov v podstate nonstop hudobnú párty a ako každý rok sme program starostlivo doladili, aby sa koncerty hlavných hviezd neprekrývali. Súčasne si milovníci rôznych žánrov prídu na svoje a môžu si zostaviť vlastné festivalové trasy a zažiť Metronome podľa svojich predstáv,“ opisuje David Gaydečka, producent Metronome Festivalu Prague.

Už od štvrtej hodiny festival zahája prví účinkujúci, legendárna pražská hip hopová partia Prago Union na čele s rapperom Katem. Celkovo areál ponúkne štyri scény s hlavným programom a niekoľko sprievodných scén, kde prebehnú menšie koncerty kapiel a DJov, prednášky, divadlá alebo stand-upy. Hlavný Metronome Stage v piatok otvoria TH!S, skupina Vojta Kotka hrajúca poctivý rock’n’roll, hviezdami scény budú mladý pesničkár Tom Odell a o 21.30 ikony trip hopu Massive Attack. Druhá najväčšia scéna v piatok ponúkne prierez polstoročím tvorby zakladateľa The Velvet Underground Johna Calea alebo návrat prvej českej superkapely Sexy Dancers. Unikátny program sa odohrá v piatok na krytom Moon Stage, ktorý bude celý v réžii Tata Bojs„Tí budú exkluzívne na Metronome oslavovať svoje tridsiate narodeniny, na ktoré si pozvali hostí Umakart, Midi Lidi a Zrní, ale aj bubeníka Blur Dava Rowntreeho s DJ setom. Program na Moon Stage bude bežať až do rána, afterparty si vezme pod taktovku Mardoša z Tata Bojs,“ hovorí Barbora Šubrtová, programová riaditeľka Metronome Festivalu Prague.

Mydy RabycadNa najmenšej scéne Radio Wave New Stage sa predstavia najmä talentované domáce hudobné projekty, v piatok to budú HRTLZagami Jericho a Ventolin. Druhý festivalový deň zahája už po 13.30 českí Nylon Jail. Programu Metronome Stage v sobotu kraľuje vystúpenie domácich Mydy Rabycad, ktorí sa z pódií veľkých zahraničných festivalov presunú do stredu Prahy a rozprúdia večer pred The Chemical Brothers. Ti chystajú veľkolepú audiovizuálnu show, ktorá uzavrie sobotný program o 22.30.

Ďalšími sobotnými hviezdami budú David Byrne, spevák slávnych Talking Heads s vystúpením k ich novému albumu a Superorganism, ktorí odohrajú ich vôbec prvý koncert v Českej republike. O afterparty na Moon Stage sa postará Sister Bliss s Faithless DJ setom a vrcholom Radio Wave New Stage budú dánsky indie rockoví Communions. Ďalšou skvelou správou je novo oznámená kapela Them There. Tento nový hudobný projekt spojil bývalého frontmana skupiny Archive Craiga Walkera a ex-speváčku kapely Nouvelle Vague Phoebe Killdeer. Streli sa v roku 2009 v hotelovej izbe v Paríži, kde spolu behom piatich minút zložili hit „Fade Out Lines“. Neskôr títo dvaja hudobníci spolu s ďalšími muzikantmi vytvorili projekt Them There a zložili album, ktorý vyjde v septembri 2018 a v českej premiére ich diváci budú môcť počuť v sobotu 23. júna na najväčšej scéne Metronome Festivalu Prague.

Metronome Festival Prague je medzinárodný hudobný festival, ktorý sa každoročne koná od roku 2015 na holešovickom Výstavišti v bezprostrednom blízkosti centra Prahy. Ponúka vystúpenia najzaujímavejších medzinárodných hviezd v kombinácii s tým najlepším z českej hudobnej scény. Festival okrem kvalitnej hudby a špičkového zvuku má k dispozícii aj amfiteáter s atmosférou, zastrešené scény, kvalitné jedlo bez radov, fungujúce veľkokapacitné wi-fi či dostatok miest na sedenie. Všetky informácie vrátane vstupeniek sú k dispozícii na oficiálnom webe festivalu.

Usporiadatelia Prague Metronome Festival oznamujú netypickú novinku – programom festivalu na hlavnej scéne budú sprevádzať dvojica známych tvárí. Moderátormi tento rok budú obľúbená herečka a speváčka Tonya Graves a herec a veľký hudobný nadšenec Marek Taclík. Pre oboch to bude celkom netypická úloha a oba svorne sľubujú, že to nebude žiadna nuda.

Tonyu Graves môžete predovšetkým poznať predovšetkým ako dnes už bývalú speváčku kapely Monkey Business. Jej vokály prispeli skupine k jedenástim nomináciám v prestížnych hudobných cenách so štyrmi víťazstvami. Umeleckým talentom sa živí aj jej moderátorský kolega. Marek Taclík je český herec, ktorého diváci poznajú z mnoho filmových, seriálových aj divadelných rolí. V skutočnosti je veľkým hudobným fanúšikom, čo teraz zúročí na scéne najväčšieho pražského open-air festivalu. Čo presne moderátori na Metronome chystajú, zatiaľ ale prezradiť neplánujú. Sľubujú ale, že to bude show: „Je to pre mňa vrchol mojej kariéry,“ hovorí dokonca Marek Taclík. Tonya Graves nechcela o koncepte prezradiť vôbec nič, aby sa diváci mali na čo tešiť.
Čo teda Marek s Tonyou chystajú zostáva zahalené tajomstvom, isté ale je, že si ich pod režijnú taktovku vezme známy režisér a herec Zdeněk Suchý. „Celý festivalový program skladáme tak, aby si ľudia užili nielen koncerty, ale odniesli si aj zážitok z areálu, služieb, pohodlia a sprievodného programu. A k tomu všetkému Tonya s Marekom výrazne prispejú,“ hovorí Barbora Šubrtová, programová riaditeľka Metronome Festivalu Prague.

Návštevníci Metronome Festivalu Prague sa môžu tešiť zástup hviezdnych interpretov zo zahraničnej aj českej scény. Zo zahraničných to budú napríklad kultoví The Chemical Brothers, Massive Attack, David Byrne z Talking Heads, Tom Odell alebo John Cale z The Velvet Underground. Českou scénu budú zastupovať Tata Bojs s jedinečnou oslavou svojich tridsiatich narodenín alebo Sexy Dancers, ktorí budú mať na festivalu exkluzívny návrat po dvadsiatich rokoch, a mnoho ďalších. Naviac sa v rámci komfortu celého festivalu vracia aj slávny Bruselský pavilón, zabezpečené je perfektné ozvučenie, amfiteáter s atmosférou, obývačky alebo bezhotovostné platby, ktoré majú za úlohu zredukovať dlhé rady a dopriať tak návštevníkom ničím nerušený perfektní hudobný zážitok.
Metronome Festival Prague je medzinárodní hudebný festival, ktorý sa koná od roku 2015 každý rok na holešovickom Výstavišti v bezprostrednom blízkosti centra Prahy. Ponúka vystúpenia najzaujímavejších medzinárodných hviezd v kombináci s tým najlepším z českej hudobnej scény. Festival okrem kvalitnej hudby a špičkového zvuku i amfiteáter s atmosférou, kryté scény, kvalitní jedlo bez radov, fungujúce veľkokapacitné wi-fi či dostatok miest na sedenie.

DOBRÉ JEDLO A PITIE NESMIE NA METRONOME CHÝBAŤ!
Metronome Festival Prague nasýti všetky vaše zmysly. Váš sluch fantastickou hudbou, váš zrak skvelým prostredím parku uprostred metropoly, váš hmat hebkosťou trávnika, kresiel a sedačiek k odpočinku a nakoniec aj čuch a chuť v podobe skvelého výberu jedál a nápojov. 
Čo pijete k dobrej hudbe najradšei? Vínko? Dajte si dva deci z vinárstva Spielberg alebo Kubík. Dáváte prednosť miešaným drinkom? Zastavte sa v niektorom z kotejlových barov Nebo na výber miešaných alkoholických koktejlov, alebo v Oxo Tea Coctail bare s nealko drinkami. Chuť na pivo uspokojí široká ponuka pivovaru Krušovice. Káva? Všetky možné druhy kvalitnej a voňavej kávy vám pripraví v Costa Coffee. Čestvé ovocné šťavy alebo džúsy? Keď stretnete Be Juicy, Ovocné limonády, Freshe, alebo Kokos Limo, určite nebudete sklamaní. 
Chceme, aby ste u nás prežili dva dni plné zážitkov. K tomu patrí aj dobré jedlo. Na čo máte chuť? Burgery? Dajte si podľa chuti v Kaiser Franz, Salt’n’Pepa Foodtruck, alebo v Bare Nebo. Radšej mäso bez žemle? Metronome vám ponúkne steaky, grilované ryby, kebab, trhané bravčové, alebo klasiku v podobe kvalitných párkov, klobás a špekačiek. Možno vám budú stačit len hranolky z čerstvých zemiakov s fantastickými dipmi. A už ste niekedy ochutnali plnené zemiaky od Brambor Kingu? 
Eště ste si stále nevybrali? Čo tak sendviče, domáce cestoviny, alebo pizzu? A čo ázijská kuchyňa? Napríklad z Barmského bistra. Alebo srbskú plieskavicu, mexické tortilly, či indické špeciality. Samozrejmosťou je taktiež široký výber vegetariánskych a bio jedál. Máte chuť na niečo sladkého? Uspokoja vás palacinky alebo domáce nanuky? 
Veríme, že si u nás vyberiete nielen z hudobných, ale aj z gastronomických zážitkov. Tešíme sa na vás. Príďte nasýtiť všetky svoje zmysly na Metronome Festival Prague!

METRONOME PRIVEZIE KVÍLENIE AJ BOTY JáNA KRAUSA
Metronome Festival Prague tento rok ovládnu hviezdy ako The Chemical Brothers, Massive Attack, Tom Odell alebo David Byrne, ale aj medzi desiatkami koncertov budete mať o zábavu a zážitky postarané. Pre tretí ročník sme pripravili zatiaľ vôbec najrozsiahlejší sprievodný program, ktorý uspokojí milovníkov kultúry, športu, relaxu aj party. 
Medzi novou fontánou, ktorá na Výstavišti vznikla iba nedávno, a Radio Wave New Stage, kde sa predstavia najmä mladí interpreti ako HRTL, Zagami Jericho nebo dánsky Communions, vznikne rozsiahla komfortná zóna na zábavu a odpočinok. „Pripravili sme zatiaľ vôbec najväčší sprievodný program, v ktorom návštevníkom počas oboch celých dní ponúkneme nielen mnoho aktivít, ktoré si budú môcť vyskúšať, ale aj divadlá, vystúpenia a debaty,“ hovorí Barbora Šubrtová, programová riaditeľka Metronome Festivalu Prague. „Celá zóna sprievodného programu bude naviac posiata pohodlnými kresielkami, dostatkom miest na odpočinok, a okrem zmienených vystúpení ponúkne aj veľa športových a záujmových činností,“ doplňuje Šubrtová.
V centre odpočinkovej zóny bude stáť Pendulum Tent, kde sa každý večer odohrajú vrcholy sprievodného programu. V piatok večer to bude site-specific predstavenie hraničiace s performance Kvílenie 2.18, ktoré je umeleckým spracovaním slávneho Ginsbergovho textu s hudobným sprievodom. V sobotu vystúpi súbor Divadla ZASETO s predstavením Shoes Jana Krausa, ktoré originálne paroduje populárnu talk-show. Sobotný večer bude potom patriť stand-up komikom Tigranovi Hovakimyanovi, Danielovi Ferencovi a Nikolovi Džokićovi, po ktorých príde na rad tanečné vystúpenie Badd Fyah predstavujúce karibské hudobné žánre dancehall a soca.
Výraznou súčásťou sprievodného programu bude predstavenie neziskových organizácii. „Tento rok sme sa zamerali na ľudské práva a ochranu zvierat. Napríklad Amnesty International na Metronomu spustí unikátny projekt Freedomselfies, který vznikol pri príležitosti výročia 70 rokov od vzniku Deklarácie ľudských práv a slobôd,“ popisuje Barbora Šubrtová. V sektore neziskových organizácií sa so špeciálnym programom predstaví taktiež organizácie Post Bellum alebo Človek v ohrození, práva zvierat zastúpi Vegan Fighter, Farma nádeje alebo Sloboda zvierat.
V areálu sa taktiež predstavia renomovaní umelci, za všetkých napríklad Michal Cimala alebo Jens Besser. Obaja chystajú unikátne diele výhradne pre Metronome Festival Prague. Opero Forum punúkne niekoľko zaujímavých debát, predovšetkým na tému smart cities.

Pošas oboch festivalových dní si budete môcť vyskúšať taktiež mnoho športových a volnočasových aktivít, ako sú napríklad netradičné športy Kanjam a Spikeball. „Myslíme aj na deti, ktoré sa zabavia v animačnej dielni, na trampolínach alebo si môžu vyzkúšať tetovanie na banány,“ uzatvára Šubrtová.

Kompletný zoznam aktivít a sprievodného programu:
Kvílenie 2.18 – Postbeat generation
Divadlo ZASETO: Shoes Jána Krausa
Stand up comedy – Tigran Hovakimyan, Daniel Ferenc, Nikola Džokić
Show Badd Fyah
DJ Mr. Funky Machine + Iwan Linetski
DJ 4become1 with Dudu Morais Drums
Opero Forum
Amnesty International
Post Bellum
Človek v ohrození
Vegan Fighter
Farma nádeje
Svoboda zvierat
Kolobežky
Fotokútik
Animačná dielňa – Filmová dielňa Aeroškoly
Ping-pong
Spikeball
Kanjam
Tetovánie hennou a bagpainting
Tetovanie na banány – Bez Cirkusu
Biatlonová strelnica – Prague sport games
Freestyle Kolbenka
Surf Aréna

Facebook event: https://www.facebook.com/events/1480969191986603/

Zdroj: TS (foto: Mydy Rabycad – Alžbeta Jungrová)