On air
Next
Event list

MÍNUS 123 MINÚT / Nina Rosa

Minus 123 minutKoncert energetického kokteilu skupiny Mínus 123 minút (CZ) „Minuty“, ktorý sa vracia  na scénu. Na koncerte sa predstaví aj Nina Rosa. Koncerty sa uskutočnia v rámci Litera Festu.

Sila kapely Mínus 123 minút spočíva predovšetkým v živých energických koncertoch, ktoré sú z veľkej časti tvorené improvizáciou. Prepájajú žánre ako soul, groove, jazz, blues, funky či world music. A pretože, ako sami hovoria, nie sú porastení machom, sú otvorení aj vplyvom súčasnej hudby.  Kapelu tvorí trio uznávaných muzikantov: spevák, gitarista a autor piesní Zdeněk Bína, basgitarista a dvorný textár kapely Fredrik Janáček a výnimočný bubeník Dano Šoltis. „Minuty“ tiež mierne pozmenili názov skupiny na Mínus 123 minút (pôvodne –123min).

Nina Rosa
Nina Marinová (SK) žila a koncertovala v niekoľkých krajinách. Píše piesne v rôznych jazykoch. Jej trio NINA ROSA, hrajúce farebnú zmes reggae, swingu, jazzu a folku, bolo promotérmi označené ako „objav sezóny 2017″. Na jeseň kapela vydala svoje prvé EP, prvé CD vyjde na jeseň 2018. Skupinu tvoria Michal Mihok/akordeón, Tony Dlapa/gitara, Nina Marinová/husle/vokály.

Facebook event: https://www.facebook.com/events/191806754943975/