On air
Next
Event list

Nerez & Lucia Šoralová

Legendárna folková kapela NEREZ sa opäť vracia na scénu !

Od smrti speváčky Zuzany Navarovej uplynulo 15 rokov, no teraz sa skupine podarilo nájsť dôstojnú náhradu. Slovenská speváčka žijúca v Prahe Lucia Šoralová prispela k reštartu NEREZ-u, ktorý nabral druhý dych a opäť ponúka fanúšikom skladby plné hlbokých posolstiev. Pôvodní členovia Vít Sázavský a Zdeněk Vřešťál spolu s Luciou naspievali nový album s názvom ZLOM plný nádherných piesní. Obsahuje 12 prevažne autorských skladieb od Zdenka Vřešťála a Lucie Šoralovej so zaujímavými hosťujúcimi autormi (Ondřej Soukup alebo Silvia Kaščáková).
NEREZ ho pokrstia na svojom zatiaľ jedinom slovenskom koncerte 24. apríla 2019 v bratislavskom Ateliéri Babylon. Nenechajte si ujsť tento hudobný zážitok, ktorý prekvapuje žánrovou pestrosťou.

Lucia do skupiny vnáša nový náboj a energiu. Ako autorka sa podieľala takmer na polovici skladieb a to albumu dodalo vnútornú dynamiku.
Už predtým sa písalo, že bude pestrý a je to naozaj tak. Znie tu typický šansón, pokojná balada, blues, čardáš a dokonca aj reggae. Jednou z najväčších devíz je inštrumentálna stránka, chytľavý groove na kontrabase, či flautové sólo, aranže, pod ktorými sú podpísaní Sázavský a flautista a multiinštrumentalista Robert Fischmann. Zlom bude patriť k zásadným albumom tohto roka.

Udalosť na FB

Zdroj: Key Art Agency, Foto: Nerez