On air
Next
Event list

NU SOUND OF VISEGRAD / may edition

Banská Štiavnica privíta to najlepšie z Vyšehradu – NU SOUND OF VISEGRAD.

Najzaujímavejšie hudobné projekty zo Slovenska, Maďarska, Poľska a Českej Republiky sa stretnú v projekte NU SOUND OF VISEGRAD. Putovná koncertná séria prichádza do Banskej Štiavnice, aby sa prezentovala v rámci aktivít Banská Štiavnica – Mesto Kultúry 2019. Od apríla až do októbra, štyri koncerty – štyri tematické večery, ktoré premenia Kultúrne centrum v B.Š. na hudobný klub s mnohými prekvapeniami.

Na počiatku stála myšlienka prinášať novú a inšpiratívnu hudbu z vyšehradského priestoru. Spojiť interpretov zo Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska. Vytvoriť značku, ktorá by prepájala hudobné štýly a špecifickosti z týchto rôznorodých hudobných scén. Organizátori z agentúry Music Press Production (MPP) mali dostatočný prehľad a chcenie vytvárať povedomie nielen o slovenskej, ale aj o hudbe našich susedov.

Po trojročnej práci na prepájaní vyšegradských skupín spojených s koncertami slovenských hudobníkov v zahraničí a zahraničných u nás, vybrali MPP do Banskej Štiavnice pestrú ponuku 11 skupín a interpretov reprezentujúcich žánre ako ambient, elektronika, hip hop, post rock, sludge metal či nu jazz.

24. mája sa predstaví česká raperka/speváčka Hellwana so svojím soulovým vokálom a beatmi z trapu a grimu. Na tomto hiphopovom evente zahrá aj trnavský raper Boy Wonder, ktorý predstaví a pokrstí svoj nový album.

Dramaturgia projektu vybrala inovatívnych, inšpiratívnych umelcov. Nie náhodou až štyria z celkového počtu jedenástich účinkujúcich hrali na tohtoročnom najväčšom showcasovom festivale Eurosonic v holandskom Groeningene. Rovnako dôležité však bude prostredie, v ktorom sa všetky koncerty odohrajú – Kultúrne centrum Banská Štiavnica. Nepôjde iba o sériu štyroch koncertov, kde ľudia prídu, usadia sa, vypočujú interpretov a odídu domov spať. Dostanú plnohodnotný zážitok, aký sa odohráva na hudobných festivaloch. Kultúrny dom sa zmení na hudobný klub s chillout zónou, umelou trávou, posedením a príjemnou obsluhou. Po každom koncerte bude nasledovať afterpárty v priestore Spojár Kafe&Klub, kde zahrajú poprední DJs a producenti.

NU SOUND OF VISEGRAD / 24. máj 2019 / program

21:50 – Hellwana (CZ)
23:00 – Boy Wonder (SK)
00:00- 3:00 Afterka – klub Spojar DJ´s & Ear Drum Kru DJs

Udalosť na FB

Zdroj: Music Press Production