NU SOUND OF VISEGRAD / october edition


Event Details


Banská Štiavnica privíta to najlepšie z Vyšehradu – NU SOUND OF VISEGRAD.

Najzaujímavejšie hudobné projekty zo Slovenska, Maďarska, Poľska a Českej Republiky sa stretnú v projekte NU SOUND OF VISEGRAD. Putovná koncertná séria prichádza do Banskej Štiavnice, aby sa prezentovala v rámci aktivít Banská Štiavnica – Mesto Kultúry 2019. Od apríla až do októbra, štyri koncerty – štyri tematické večery, ktoré premenia Kultúrne centrum v B.Š. na hudobný klub s mnohými prekvapeniami.

Na počiatku stála myšlienka prinášať novú a inšpiratívnu hudbu z vyšehradského priestoru. Spojiť interpretov zo Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska. Vytvoriť značku, ktorá by prepájala hudobné štýly a špecifickosti z týchto rôznorodých hudobných scén. Organizátori z agentúry Music Press Production mali dostatočný prehľad a chcenie vytvárať povedomie nielen o slovenskej, ale aj o hudbe našich susedov.

Po trojročnej práci na prepájaní vyšegradských skupín spojených s koncertami slovenských hudobníkov v zahraničí a zahraničných u nás, vybrali MPP do Banskej Štiavnice pestrú ponuku 11 skupín a interpretov reprezentujúcich žánre ako ambient, elektronika, hip hop, post rock, sludge metal či nu jazz.

Posledný koncert zo série NU SOUND OF VISEGRAD In Banská Štiavnica sa uskutoční 25. októbra. Sólové sety zahrajú obľúbený slovenský skladateľ a vibrafonista Stroon a maďarský multiinštrumentalista Ficture, ktorí dokážu, že aj naživo vedia plnohodnotne znieť ako celá kapela. Svoje inštrumentálne majstrovo predvedie české duo Zabelov Group hrajúce netradičný fusion pozostávajúci z elektroniky, world music a nu jazzu.

Dramaturgia projektu vybrala inovatívnych, inšpiratívnych umelcov. Nie náhodou až štyria z celkového počtu jedenástich účinkujúcich hrali na tohtoročnom najväčšom showcasovom festivale Eurosonic v holandskom Groeningene. Rovnako dôležité však bude prostredie, v ktorom sa všetky koncerty odohrajú – Kultúrne centrum Banská Štiavnica. Nepôjde iba o sériu štyroch koncertov, kde ľudia prídu, usadia sa, vypočujú interpretov a odídu domov spať. Dostanú plnohodnotný zážitok, aký sa odohráva na hudobných festivaloch. Kultúrny dom sa zmení na hudobný klub s chillout zónou, umelou trávou, posedením a príjemnou obsluhou. Po každom koncerte bude nasledovať afterpárty v priestore Spojár Kafe&Klub, kde zahrajú poprední DJs a producenti.

NU SOUND OF VISEGRAD / 25. október 2019 / program

20:30 – Stroon (SK)
21:50 – Ficture (HU)
23:00 – Zabelov Group (CZ)
00:00 – 3:00 Afterka – klub Spojar DJ´s & GRŇA

Udalosť na FB

Zdroj: Music Press Promotion