NUJAZZDAYZ – HIDDEN ORCHESTRA


Event Details


Na jeseň prinesie NuJazzDayz aj vystúpenie ďalšieho britského projektu – Hidden Orchestra.

Hidden Orchestra

Kapela multiinštrumentalistu Joea Achesona sa predstaví v Novej Cvernovke, a to vo štvrtok 30. novembra. Toto zoskupenie naozaj napĺňa pomenovanie nujazz, kombinuje totiž prvy jazzu s elektronikou, často v ambientných polohách s výraznými bicími a perkusiami. To všetko od roku 2010, kedy debutovalo albumom Night Walks, ktorý britské BBC Radio 1 v tom čase označilo ako album mesiaca.

V prípade Hidden Orchestra ide o akýsi virtuálny orchester, čo vyplýva z toho, ako skladby vznikajú. Jednotlivé party totiž hosťujúci muzikanti nahrávajú samostatne a až následne ich Acheson skladá vo svojom štúdiu, momentálne v anglickom Brightone. Na Slovensku je táto formácia dobre známa, koncertovala na Pohode a v rámci festivalu NouveauNu v Bratislave a Košiciach. Slovenskému publiku sa predstavia po 10 rokoch.

Lístky na oba koncerty sa už predávajú v sieti Tootoot. Koncertnú sériu NuJazzDayz, ktorej tohtoročná edícia odštartovala v apríli vystúpením švédskeho muzikanta Jay-Jaya Johansona v kultúrnom priestore P*AKT v Bratislave, z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia (FPU).

Facebook event

Ján Papač (foto: press)