On air
Next
Event list

OCEÁN A RAKOVICKY

OceánČeská skupina Oceán a slovenský spevák, hudobník a producent Marek Rakovický so svojím projektom Rakovicky pokrstia v stredu 20. marca na špeciálnom dvojkoncerte v bratislavskom Hopkirku svoje albumy z minulého roka Femme Fatale a Cicero. Rakovický je zo spoločného koncertu nadšený. „Oceán má za sebou históriu, ktorá na mne zanechala svoj depešácky odtlačok a ja si veľmi vážim, že budeme na spoločnom koncerte krstiť naše albumy a opäť sa stretneme,” poznamenal líder skupiny Lavagance. „Ešte síce nemáme spoločný song, ale už krstíme, tak som si istá, že spoločná pieseň je len otázkou budúcnosti,” dodala speváčka Oceánu Jitka Charvátová.

Desať piesní na albume Femme Fatale skupiny Oceán je pretkaných animálnosťou a nehou s nadčasovým zvukom producenta Armina Effenbergera a textami Petra Honsa. Kapela ich adresuje nielen skalným fanúšikom, ale aj celkom novému publiku.

RakovickyDebutový album Cicero projektu Rakovicky je zas progresívno-popovou nahrávkou vyvolávajúcou zasnené emócie s ambientnými prvkami. Štúdiovka vznikala počas troch rokov na rôznych miestach sveta, čo sa odráža i v jej názve – Cicero je štvrť v Chicagu, v ktorej Marek Rakovický vytvoril viacero skladieb na album.

Krstným otcom oboch noviniek bude český spevák Dan Bárta. „Oceán je skrátka kult a som rád, že nanovo premazané kolieska šliapu minimálne rovnako dobre, ako tomu bolo v minulosti,” poznamenal.

Na dvojkoncert nadviaže Indietronica afterparty v podaní DJ-ov Diabla a Krta a VJ-a Gabriela.

Udalosť na Facebooku

SITA (foto: archív)