On air
Next
Event list

OCEÁN + MINE feat.Marcus Meyn (Camouflage)

Ocean Mine23. februára sa v bratislavskom Ateliéri Babylon uskutoční koncert skupín Oceán a M.I.N.E. Odznejú aj najznámejšie piesne skupiny Camouflage.

Skupina Oceán vznikla v roku 1985 a jej pôvodnú zostavu tvorili Petr Muk (spev), Petr Kučera (klávesy), Jan Vozáry (bicie) a Zdeněk Pavelec (gitara), ktorý v roku 1987 kapelu opustil. V tom istom roku sa k formácii pridal Dušan Vozáry (klávesy). Skupina v roku 1993 ukončila činnosť a v roku 2011 sa vrátila na scénu. Okrem novinky Ve smíru (2016) vydala aj rádové albumy Dávná zem (1990), Pyramida snů (1991) a 2 1/2 (1992).


Novinka Ve smíru je prvým štúdiovým albumom skupiny Oceán po takmer 25 rokoch a zároveň prvým so speváčkou Jitkou Charvátovou, ktorá sa k formácii pridala v roku 2011. Predtým mala kapela takmer dve dekády pauzu, pôvodným spevákom bol zosnulý Petr Muk. „Celý proces tvorby bol veľmi spontánny, ja som si odbehla od mojej ročnej dcérky, polovicu skúšok sme sa rozprávali a potom sme niečo urobili, a bolo to dobré. Mali sme slzy v očiach. Veci sa diali cez nás, ale aj okolo nás. Prepojenie s producentom, ktorému sme prenechali zvukovú víziu albumu, bolo skvelé. Celé obdobie tvorby a nahrávania bolo magické,“ prezradila 41-ročná interpretka, ktorá predtým pôsobila v skupinách Fiction alebo Skyline.

Po 15tich rokoch koncertovania s kapelou Camouflage po celom svete, sa Jochen Schmalbach, Marcus Meyn a Volker Hinkel rozhodli že nastal pre nich čas vytvoriť vlastný projekt. Nazvali ho M.I.N.E.
Nechceli nastaviť žiadne hranice pri tvorbe hudby, projekt by mal podporovať všetko čo každý z nich do teraz vytvoril. Takže budete mať zmes minulosti, prítomnosti a budúcnosti, elektronická hudba sa stretne s oasis, minimalizmus mixnutý epickými pesničkami, Kraftwerk v kombinácii so Sex Pistols.
Jacob Nebel, autor a gitarista zo skupiny Livingston bol posledný ktorý sa ku skupine M.I.N.E. pripojil so svojou muzikálnosťou a skúsenosťami.
Výsledkom je mix dark elektroniky spolu s gitarou, elektro-wave, goth, pop aj punk.

M.I.N.E v máji tohto roku vydá svoj debutový album dvanástich skladieb nazvaný „Unexpected Truth Within“. Pri tejto príležitosti pripravuje koncerty po celej Európe. Českú republiku a Slovensko majú chalani veľmi radi a preto nemohli vynechať koncerty v týchto krajinách. Koncerty budú veľmi živé a nabité energiou: nebudú chýbať ani osvedčené hity od Camouflage ale vo verziách aké určite nepoznáte.

Po koncertoch OCEÁN a M.I.N.E bude veľká After Párty.

Zdroj: udalosť na FB