On air
Next
Event list

PETER HOOK & THE LIGHT

Peter Hook14. 11.2018  v bratislavskom klube MMC opäť vystúpi basgitarista legendárnych Joy Division a New Order, Peter Hook so svojou skupinou The Light, s programom “Substance”. Na Slovensko sa vracia po necelých troch rokoch. 

Substance je názov kompilácie od Joy Dividion i New Order. V prípade prvého zoskupenia ide  o single a skladby, ktoré sa nezmestili na radové albumy plus kúsky z debutového ep “Ideal for living”. New Orderovský “Substance” je zbierkou 12” palcových singlov a “béčiek” singlov  z obdobia 1981-1987.

Od poslednej návštevy v Bratislave stihol “Hooky” (dnes už aj spisovateľ, spevák a príležitostný dídžej ) vydať úspešnú biografiu z účinkovania v jeho bývalej kapele New Order s príznačným názvom Substance: Inside New Order. Tiež mu vyšli 4 živé nahrávky mapujúce prvé dva albumy Joy Division a rovnako New Order plus precestovať s The Light Severnú a Južnú Ameriku, Austráliu a väčšiu časť Európy. Aj na tento rok má naplánované množstvo koncertov po celom svete vrátane Bratislavy. 

Peter Hook & The Light sú kritikmi aj fanúšikmi považovaní za jednu z vynikajúcich súčasných koncertných kapiel. Svedčí o tom aj fakt, že väčšina ich koncertov je beznádejne vypredaná. Tým, ktorí mali možnosť užiť si Hookyho v MMC už dvakrát, to netreba pripomínať. Ostatní by si túto oslavu post-punku a britskej alternatívy nemali nechať do tretice ujsť. Živá legenda sa vracia do MMC v skvelej forme a my sa opäť máme na čo tešiť.

Facebook event: https://www.facebook.com/events/638407429849999/