TATA BOJS + PPE


Event Details


Na bratislavskom koncerte Tata Bojs sa predstaví aj obľúbená kapela Puding pani Elvisovej. V spoločnosti českých spriaznencov pokrstí limitovanú vinylovú edíciu svojho druhého štúdiového albumu Play/Pause/Eject.Tata Bojs

Košická kapela Puding pani Elvisovej sa opäť stretne so svojou spriaznenou kapelou Tata Bojs. Elektro-indie popová štvorica Slivka (spev), Miloš (bicie), Pino (klávesy, gitara), Viliam (basgitara) sa vráti v čase, kedy im v roku 2007 pokrstil platňu Play/Pause/Eject, zakladajúci člen Tata Bojs, Mardoša bleskom z fotoaparátu. Po šestnástich rokoch sa črtá znovu krst limitovanej verzie tohto vinylu a zdieľanie spoločného priestoru v plnohodnotných koncertných setoch oboch kapiel.

Kým Tata Bojs vydali posledný album Jedna nula ešte v roku 2020, Puding si dali trochu na čas. V roku 2023 sa kapela po dlhšej tvorivej pauze vracia s novým materiálom v podobe zverejnených singlov Trhací kalendár, Space Taxi a Svetová z pripravovaného šiesteho albumu. Práve bratislavský koncert v MMC bude vyvrcholením jesennej klubovej šnúry s vynoveným programom.

PPE

Obe kapely spája aj prístup k živému hraniu – nie darmo získal Puding pani Elvisovej trikrát za sebou ocenenie ako Najlepšia koncertná kapela roka. Tata Bojs zase presvedčili, že sú v skvelej forme na tohtoročnej Pohode. Po dlhšom čase sa opäť objavia aj v našom hlavnom meste na klubovom koncerte.

Koncert skupín Tata Bojs a Puding pani Elvisovej sa uskutoční v rámci edície Danube Music Day.

Facebook event

MPP + NMR (foto: Sallim Issa, press PPE)