THE LUMINEERS


Event Details


Koncert The Lumineers v rámci svetového turné k albumu III sa uskutoční 21. júna 2021 v bratislavskej AXA aréne NTC.

The Lumineers

Všetky vstupenky na koncert zakúpené na pôvodný dátum, 24.júna 2020 zostávajú v platnosti.

The Lumineers boli nútení kvôli pandémii zrušiť všetky májové a júnové koncerty. Bratislava bola súčasťou svetového turné a keďže originálny dátum koncertu bol 24.06.2020 a s ohľadom na vzniknutú situáciu (oficiálny zákaz hromadných podujatí vydaný dňa 10.3. 2020) sa júnový koncert musel presunúť.

Sme nesmierne radi že zostávame súčasťou ich svetového turné.

V rámci svojho turné, ktoré nesie názov „The Wolrd Tour III“ poctia svojou návštevou aj Bratislavu, ktorú nechajú rozoznieť v unikátnych jemných, no zároveň rockových tónoch.
S témami ich tvorby sa dokáže stotožniť naozaj každý, keďže sa zaoberajú od prvých lások, cez sklamania, až po každodenné radosti – ktoré k životu neodmysliteľne patria. Charakteristickým znakom tejto americkej kapely sú jemné melódie dokonale prepojené s originálnym hlasom lídra Wesleyho Schultza.

The Lumineers vznikli v roku 2005, pričom zakladajúcimi členmi sú spevák a gitarista Wesley Schultz a bubeník Jeremiah Fraites. Debutovali v roku 2012 eponymnou štúdiovkou, ktorá sa v americkom rebríčku Billboard 200 dostala najvyššie na druhú priečku. V roku 2016 na ňu nadviazali albumom Cleopatra, ktorý Billboard 200 dobyl, a v roku 2019 vydali tretiu nahrávku s jednoduchým názvom III, ktorá sa opäť dostala najvyššie na druhú priečku. Okrem toho majú na konte aj štyri EP nahrávky. Dosiaľ si vyslúžili dve nominácie na ceny Grammy a päť na Billboard Music Awards.

Udalosť na Facebooku

SITA (foto: press The Lumineers)