TRUPA TRUPA


Event Details

  • Date:
  • Venue: Fuga , Bratislava
  • Categories:

Na koncerte budete môcť vidieť jednu z najzaujímavejších súčasných kapiel strednej a východnej Európy.

Trupa Trupa

Trupa Trupa 
Post-punk, psychedelia, post-hardcore, shoegaze, no-wave a viac. Grzegorz Kwiatkowski, Tomek Pawluczuk, Wojtek Juchniewicz, Rafal Wojczal. Prvá kapela z bývalého východného bloku, ktorá podpísala zmluvu s legendárnym vydavateľstvom Sub Pop Records, u ktorého im vo februári 2019 vyšiel singel “Dream About”.

Ich najnovší album “Of The Sun” zo septembra 2019 je plný takmer hymnických piesní, pretkaných ostnatými drôtmi a (stále však chytľavých) motívov pohánaných svojskou rytmikou a chimérou krížom-krážom sa prelínajúcich harmónií, pod ktorými sa však nachádza svet hemžiaci sa nihilistickými úvahami, rafinovane temným humorom a survivalistickým sebauisťovaním.  Všetko je jemne zasadené do odvážnych refrénov a reflektované späť cez zložité, tajné textúry.

Hosťom koncertu budú domáci 52 Hertz Whale, ktorí v hlavnom meste zahrajú po vyše ročnej odmlke.

52 Hertz Whale
V poslednej dobe viac post ako punk, hnev, smútok, energia, netrpezlivosť – príbeh.
Prvé eponymné EP vydali koncom roka 2015, po ktorom v roku 2017 nasledoval “vianočný” album „I’ve met a lot of people“ s ktorým spoločne so Shallov. odohrali niekoľko koncertov naprieč Európou, či už v Berlíne, Utrechte, alebo v Tepliciach. Na festivaloch predskakovali rôznym zaujímavým menám, ako napríklad The Cure (Colours of Ostrava), Squarepusher (Pohoda Festival), shame (Liverpool Sound City), Bert & Friends (Žižkovská Noc), Shallov. (Sharpe Festival) či s Billy Barman (Grape Festival) v kluboch zase Algiers, The Underground Youth, Les Discrets, The Physics House Band, Shallov.v a Soviet Soviet.

Udalosť na Facebooku

NMR