On air
Next
Event list

TUŽINA GRO(O)VE

Tužina GrooveSú miesta, ktorých meno málokto pozná. A tak isto sú kapely, ktoré nehrajú každý deň v rádiu. Čo sa stane, keď ich spojíme dokopy?

Tretí ročník hudobného multižánrového festivalu Tužina Gro(o)ve, ako už je zvykom je zameraný na alterantívnu hudobnú CZ/SK scénu.V alternatívach to už tak býva, že sa snažíte vyjadriť pocit či zážitok, ktorý sa nedá definovať jedným slovom. A ak sa pokúsite nájsť to, čím by sa to dalo vystihnúť intuitívne, budete vždy siahať iba po synonymách ako, iné, špecifické, svojské či výnimočné.

Festival je dvojdňový, čiže sú k dispozícii aj sobotné vstupenky. Pre skupiny kamarátov tu máme možnosť kúpiť si 5+1 permanentku, ktorá vašej partii ušetrí dáku tú korunku. Dovolili sme si ponúknuť tzv. PODPORENKY, čo sú v podstate permanentky s trochu vyššou cenou, kúpov ktorých podporíte náš malý multižánrový alternatívny festivalík. Pre tých odvážnejších ponúkame ku PODPORENKE tričko festivalu Tužina Gro(o)ve 2018, ktoré si priamo na festivale budete môcť vyskúšať.

A naspäť k festivalu, kde bude k dispozícii stanové mestečko s parkovaním (zdarma), veľa dobrého jedla, najmä domáce špeciality. Pivné dobroty od pivovaru Pernštejn potešia nejedného znalca dobrého piva. Maškrty pre vegánov, vegetariánov, ale i všetkých mäsožravcov sú povinnou výbavou asi každého festivalu avšak u nás nebude chýbať aj čajovňa s chillout zónou a detským kútikom, v ktorom bude hodinová škôlka. Hudobný program sa bude odohrávať na dvoch pódiách a v chillout reversal stane. Okrem hudby čaká návštevníkov aj pestrý nehudobný program v podobe zaujímavých prednášok, workshopov, prednesu autorskej poézie, kvízu, gro(o)ve marketu či burzy vynilov.Medzi oslovenými kapelami sú známe mená aj vychádzajúce hviezdy slovenskej, českej a zahraničnej alternatívnej scény. Predpokladáme, že program, ktorý chystáme, priláka množstvo hudobných fanúšikov, ale aj „bežných smrteľníkov“. Hudobný festival Tužina Gro(o)ve sa bude konať v obci Tužina neďaleko Prievidze. Nájdete ho za dedinkou v nádhernom prostredí prírodného areálu strážovských vrchov.

Počuť a vidieť budete tieto kapely:
Modré Hory – (hip hop SK)
WWW Neurobeat + Pavel Fajt (experimetnal Hip hop CZ)
Mucha (femipunk CZ)
Sto Múch ( alternative funk SK)
Dunajská vlna feat. FRU FRU (bývalá legendárna kapela DUNAJ)
FRU FRU (jazz, funk, underground CZ)
Ventolín (acid house CZ)
Woodman Jam (reggae GER)
N3O + kapela (reggea SK)
Justin Lavash (experimental blues, country UK/CZ)
Zoo and Aquarium (nujazz, techno SK)
Gladia Moony (elektro, pop SK)
Blind Fiction (pop rock UK)
Mutanti hledaj východisko (experimental hip hop CZ)
Acute Dose (indie alternative rock CZ)
Kráľová & Kompas (pop folk SK)
Bufet (alternative rock SK)
Pokora ( Alternative punk SK)

Facebook event: www.facebook.com/events/1815093955455976/

Zdroj: TS