UK SUBS + DEGRADANCE


Event Details


UK Subs sú súputníkmi podstatných svetových punkových skupín ako Ramones, Sex Pistols, The Clash, Exploited, Damned, Buzzcocks, Sham 69.

Uk Subs

Sú kapelou, ktorá za celých 40 rokov svojej existencie nemala prestávku a od jej vzniku stojí na jej čele dnes už 74 ročný spevák Charlie Harper, jej jediný pôvodný člen. Keď tento neúnavný punkový dôchodca začal hrať punk, mal 30 rokov a zdalo sa mu, že je už na túto muziku starý. Piata dekáda, do ktorej tento band vstúpil ale potvrdila, že to vôbec nebola pravda, pretože UK Subs sú na rozdiel od mnohých svojich muzikantských kolegov stále tu, stále vydávajú albumy a na ich koncerty chodia aj tínedžeri, ktorí by mohli byť Charlieho vnukmi. Ako povedal spevák v jednom rozhovore, práve kvôli tomu musel požiadať firmu vyrábajúcu tričká pre fanúšikov, aby ich dodala v menších veľkostiach S a M a boli týmto deckám dobré.

UK SUBS si pred 25 rokmi poctili aj muzikanti z Guns N’ Roses a ich skladbu Down On The Farm nahrali a zaradili na svoj známy album coververzií The Spaghetti Incident.

Udalosť na Facebooku

NMR (foto: press)