15 RAKÚSKYCH ALBUMOV ROKA 2018, KTORÉ BY STE MALI SPOZNAŤ

Rakúske albumyRakúsku hudobnú scénu ako keby naše média bojkotovali. Občas na Slovensku rakúski hudobníci síce vystúpia, no väčšinou za malého záujmu publika. Ak nerátam úspešného Parov Stelara, tak v posledných rokoch sme v Bratislave mohli vidieť napríklad skupiny DelaDapJohann Sebastian Bass, alebo rakúsko-slovenské duo Mickey, žiaľ bez väčšieho ohlasu. Občas sa niekto z Rakúska objaví aj na festivale Pohoda, prípadne na iných podujatiach, no väčšinou to dopadne podobne. Príčina je v informovanosti, nie v tom, že by rakúska scéna nemala Slovensku čo ponúknuť.

A nedostatky nie sú len na našej strane, pretože rakúske média o slovenskej hudbe tiež dostatočne neinformujú. Keby sa tento problém podarilo eliminovať, mohla by byť cezhraničná kultúrna turistika omnoho efektívnejšia, čo by prospelo obidvom krajinám.

Nižšie uvedené najzaujímavejšie rakúske albumy roku 2018 sme konzultovali s dvomi rakúskymi kolegami, ktorými sú Jeroen Siebens a Albert Hosp. Albert vysiela na ORF 1 vlastný program, ktorý môžete sledovať na: https://oe1.orf.at/collection/581992?ts=2019-01-21+17%3A30%3A00%2B01&page=future

Týmto im ďakujeme za informácie i podporu.

Elektro Guzzi – Polybrass

 

Dramas – Nothing Is Permanent

 

Waldeck – Atlantic Ballroom

 

Clara Luzia – When I Take You Hand

 

Pressyes – On The Run

 

Cari Cari – Anaana

 

Soap & Skin – From Gas to Solid / You Are My Friend

 

Bilderbuch – Mea Culpa

 

Leyya – Sauna

 

Dei Schwesda Waand – Ernst Molden und das Frauenorchester

 

Jütz – Hin & über

 

Shake Stew – Rise And Rise Again

 

The Base & Jazz Orchester Steiermark – The Big Base Band

 

Felix Kramer – Wahrnehmungssache

 

Peter Zirbs – What If We Don’t Exist

Róbert Gregor