ALBOROSIE PRÍDE NA JAR NA SLOVENSKO OSLÁVIŤ 25. VÝROČIE SVOJEJ KARIÉRY

Alborosie BratislavaFanúšikov reggae čaká na jar veľká udalosť. Kulturise, usporiadateľská agentúra festivalu Uprising, do Bratislavy prinesie svetovú reggae superstar a headlinera dvoch ročníkov obľúbeného festivalu. 25 rokov svojej bohatej kariéry príde so slovenským publikom osláviť Alborosie.

Spevák, skladateľ, producent a multi-inštrumentalista Alberto D’Ascola známy ako Alborosie má aktuálne vonku úspešný album Unbreakable, na ktorom spolupracoval s legendárnou kapelou Boba Marleyho, The Wailers. Album obsahuje 14 roots-rock-reggae skladieb s tradičným prístupom, avšak moderným zvukom, aký počuť hneď v titulnej skladbe “The Unforgiven”, ktorá je cover verziou známeho hitu od Metallicy. Ďalšou zaujímavou spoluprácou z nového albumu je aj “Contradiction”, na ktorú prizval stúpajúcu jamajskú hviezdu menom Chronixx. Okrem najnovších skladieb sa fanúšikovia môžu tešiť aj na jeho najúspešnejšie hity ako Kingston Town, Herbalist, Police, Poser či Rock The Dancehall.  

Rodák z Talianska, ktorý už roky žije na Jamajke, povedal, že Slovensko nesmie chýbať v zastávkach jeho veľkej európskej tour a tak sa aj stalo. Alborosie & Shengen Clan prídu do Bratislavy, kde 27. marca 2019 v Ateliéri Babylon odohrajú prvý klubový koncert u nás.

Skráťte si čakanie na dvanásty ročník festivalu Uprising týmto exkluzívnym reggae koncertom!

Sveťo Moravčík