THE AVENER VYSTÚPI V MÁJI 2016 V BRATISLAVE

the avenerPrirovnávajú ho k Mobymu, St Germain a Aviciimu, produkuje skladby svetoznámych osobností, ako Sting a Myléne Farmer, a začiatkom tohto roka sa mu podaril historický prelom, keď prenikol jeho „deephouseový track“ na prvé miesta hitparád v ôsmich európskych krajinách. Francúzsky producent a DJ The Avener vystúpi premiérovo na Slovensku 7. mája 2016 v bratislavskom klube MMC. Prvá stovka najlacnejších lístkov je už k dispozícii na stránke orepole.

The Avener, vlastným menom Tristan Casara, pochádza z francúzskeho Nice, a predtým, ako prerazil na tanečnej scéne vlastnou tvorbou, pôsobil ako producent. Rád „sampluje“ skladby zabudnutých interpretov zo 70. a 80. rokov, čo je počuť aj na jeho debutovom albume The Wanderings of the Avener z roku 2015.

Z tohto albumu pochádza aj Avenerov zatiaľ najväčší hit Fade Out Lines, ktorý je novou verziou skladby od Phoebe Killdeer & The Short Straws. Do „tanečného rúcha“ odel Avener na albume aj skladby interpretov ako Kadebostany, Ane Brun, Mazzy Star.

„Jazz a soul sa stretávajú s electrom v prirodzenej harmónii a v tak hustej atmosfére, že by sa dala krájať nožom,“ píšu o ňom britské médiá.

„Rád búram hranice medzi hudobnými žánrami a dekádami, ako aj medzi hudbou, ktorú počúvame a hudbou na ktorú tancujeme,“ hovorí o svojej tvorbe Avener.

Po vypredaní prvej stovky 17-eurových lístkov sa dostane do predaja 200 lístkov za 20 eur, zvyšok predpredaja bude v cene 23 eur.

Zdroj článku a viac informácií na www.orepole.sk