BULP SKOMPONOVAL SOUNDTRACK K CELOVEČERNÉMU CESTOVATEĽSKÉMU DOKUMENTU

Bulp - MabelPo dlhšej odmlke od poslednej piesne Hiatus sa slovenský hudobný projekt Bulp pripomína s novou hudbou. Samo Štefanec tentokrát skomponoval soundtrack k celovečernému cestovateľskému dokumentu s názvom LADA Svetom. Mabel, dobrodružná titulná skladba soundtracku, vychádza aj ako singel na Deadred Records / Starcastic Records.

Dokumentárny film Michala Fuliera LADA svetom posúva hranice znesiteľného a ukazuje, že cestovanie nie je vždy len oddych. Dve nesmrteľné Lady, dva mesiace a 16 000 kilometrov z Kysúc až do Laosu, počas ktorých bolo treba mimo iného prekonať obrovské horúčavy, vyšplhať sa s tridsaťročnými autami do vyše 4600 metrov nad morom, prejsť životu nebezpečné cesty v monzúnovej oblasti, ako aj zabojovať s byrokraciou.

Samo pri tvorbe soundtracku spájal scénickú hudbu so samplovaním a rytmickými elektronickými kompozíciami, v ktorých zahrnul aj kultúrne špecifické nástroje, meniace sa podľa krajín ktorými expedícia prechádzala. Skladba Mabel v sebe obsahuje ústrednú hudobnú tému soundtracku, podporenú úderným beatom, ktorý zdôrazňuje jej dobrodružný charakter.

Skladbu Samo Štefanec zložil, nahral a zmixoval vo svojom štúdiu a do výslednej zvukovej podoby ju zmastroval Adam Matej a.k.a. Ink Midget. Artwork singla vytvoril Branislav Rariga. Mabel vychádza na značkách Deadred Records a Starcastic Records 4. marca 2019 digitálne ako download zo stránok Bulp a vydavateľstiev a na všetkých streamovacích platformách.

Premiéra filmu LADA Svetom bude v marci na MFFK Febiofest 2019 v Bratislave.

Bulp nový singel predstaví aj naživo, spolu so sestrou Janou majú v najbližšej dobe niekoľko koncertov:

  • 8.3. MusicLab, Brno
  • 9.3. KC Hviezdne Noci, Bytča
  • 30.3 Cross Club, Praha, spolu s Binkbeats (NL)
  • 6.4. Nová Cvernovka, Bratislava
  • 13.4. Tabačka, Košice (Pucung Festival 2019)

Bulp (bio)

BulpZa elektronickým projektom Bulp stojí študent zvukovej skladby na VŠMU v Bratislave Samo Štefanec, ktorý si do svojho pôvodne ‚one-man‘ projektu neskôr prizval ako vokalistku a aj občasnú textárku, svoju sestru Janu.  Pre ich tvorbu je charakteristické tanečné tempo a melodické linky, sami ju označujú ako “elektronická hudba s melodickým srdcom”. Na domácej hudobnej scéne spôsobil rozruch už ich debutový singel Far Light (2015, Deadred / Starcastic).  Nasledovalo Endian EP (2015, Deadred / Starcastic), z ktorého sa neskôr do rozhlasového éteru dostali aj skladby Moving On a Over. V apríli 2017 im vyšiel opäť na značke Deadred / Starcastic debutový album Yrsa, ktorý bol veľmi priaznivo prijatý fanúšikmi aj odbornou kritikou doma aj za hranicami. Bulp je označovaný za jeden z najvýraznejších slovenských talentov posledných rokov, čo potvrdilo aj víťazstvo v ankete Rádia_FM Radio_Head Awards 2015 v kategórii Objav roka a ocenenie albumu Yrsa za Elektronickú nahrávku roka na Radio_Head Awards 2017. Za posledné dva roky absolvovali Bulp množstvo klubových koncertov a predstavili sa aj na festivaloch Pohoda, Colours of Ostrava, Grape, Budapest Showcase Hub, United Islands of Prague či Liverpool Sound City Festival.

Deadred Records + NMR (foto: Domino Mičuda)