CENY RADIO_HEAD AWARDS ZA ROK 2016

Ceny Radio_Head Awards za rok 2016 sú rozdané. Prečítajte si, kto ich získal.

 

 

 

 

Album roka
Billy Barman: Dýchajúce obrazy

Singel roka
B-Complex – Past Lessons For The Future ft. Jan Werich

Debut roka
Katarína Máliková – Pustvopol

Objav roka
Ľudové mladistvá

Album roka / cena kritikov
Katarína Máliková – Pustvopol

Nahrávka roka – elektronická hudba
Keosz – No future vol.1

Nahrávka roka – hard & heavy
0N0 – Reconstruction & Synthesis

Nahrávka roka – hip hop/ rap / r’n’b
Vec – Domáce potreby

Nahrávka roka – worldmusic/folk
Katarína Máliková – Pustvopol

Nahrávka roka – klasická hudba
Milan Paľa, Marián Lejava a Symfonický orchester Slovenského rozhlasu – Husľové koncerty Karola Szymanowského a Albana Berga

Nahrávka roka – jazz
Eugen Vizváry – Part Two – For Jaco

Nahrávka roka – experimentálna hudba
Klára a Ján – Druhý debut

Cena za prínos do hudby
Richard Čermák / Ostrov hudby

Ocenenie Nadácie Advance Investments
Keosz

SOZA ocenila v rámci Radio_Head Awards Janka Lehotského

Slovenský ochranný zväz autorský už po štvrtýkrát v rámci udeľovania Radio Head Awards ocenil slovenského autora. Cenu za významný prínos do rozvoja slovenskej hudobnej kultúry včera odovzdali zástupcovia SOZA hudobnému skladateľovi Jankovi Lehotskému.

„Je nám mimoriadnou cťou, že sme počas Radiohláv 2016 mohli odovzdať cenu Slovenského ochranného zväzu autorského Jankovi Lehotskému, skladateľovi, spevákovi, klaviristovi, ktorého hudba a melódie sa nám všetkým dostali pod kožu a veríme, že ešte dlho pretrvajú,“ zhodli sa Ľubomír Burgr, predseda Predstavenstva SOZA a Matúš Jakabčic, predseda Dozornej rady SOZA.

Hudobník, spevák a skladateľ Janko Lehotský sa na slovenskej hudobnej scéne pohybuje už viac ako 45 rokov a za tento čas sa autorsky podieľal na takmer 400 hudobných dielach. Jeho hudobnú kariéru odštartovalo pôsobenie v skupine Modus, počas sólovej dráhy vydal doteraz osem albumov. Bez jeho práce a talentu by v slovenskej hudobnej histórii chýbali hity ako „Veľký sen mora“, „Dievčatá“, „Vyznanie“,“ Ty, ja a môj brat“, „Kapely starnú“, ale aj skladba „Úsmev“, s ktorou Modus získal zlatú Bratislavskú lýru pred neuveriteľnými 40timi rokmi (rok 1977).

„Som veľmi rád a ďakujem za cenu, ktorú sa SOZA rozhodla mi prideliť. Kedysi som často hrával vo Véčku, teraz som sa preniesol do Starej tržnice medzi mladých a veľa dobrej hudby, je to dobré znamenie,“ prihovoril sa fanúšikom Radio_Head Awards Janko Lehotský.

Mimoriadnu Cenu za významný prínos do rozvoja slovenskej hudobnej kultúry Radio_Head Awards udeľuje SOZA od roku 2013. Jej laureátmi sa doteraz stali Martin Burlas (2013), Andrej Šeban (2014) a Ladislav Kupkovič (2015).

Záznam z udeľovania cien sa dá pozrieť tu: http://www.metoo.sk/rha

Silvia Turnerová a Róbert Gregor (foto: Jana Holíčková)