ČESKOSLOVENSKÉ TRIO NEŘVI MI DO UCHA VYDÁVA DRUHÝ ALBUM

Neřvi mi do ucha, československý trojlístok považovaný za vynálezcu hudobného žánru introvertné disko, vydáva album nazvaný Druhé album.

Album s desiatimi skladbami pokračuje v elektropopovom smerovaní, ktoré vytýčil debut z leta 2018. Okrem hravých melódií odhaľuje i temnejšie zákutia skupiny.

Československé texty prenesú poslucháčov do zákutí iných a zvláštnych svetov. Do prostredia hrôzou pôsobiacich domov, na dno oceánov, prípadne do tieňa pod višňou. V krajine mŕtvej labute počuť opatrné reflexie okolia i úplne otvorený popis vlastných pocitov, od negatívnych až po tie takmer naivne romantické. Na albume sa ale objavujú i náročnejšie témy ako násilie na ženách alebo klimatická kríza.

Hudbu tria Neřvi mi do ucha tvorí elektronika, ktorej sekundujú klávesové nástroje a klarinet. Ich piesne majú české a slovenské texty, ktoré interpretuje slovenská speváčka Martina Valášková. Druhé album obsahuje oproti predchádzajúcim nahrávkam prepracovanejšie aranžmány, novinkou sú tiež občasné refrény.

Skupinu Neřvi mi do ucha tvoria súrodenci Alžběta a Tobiáš Trusinovci a Martina Valášková. Zasnené i znepokojujúce texty sa prelínajú s elektronickými beatmi, ktoré v ich podaní znejú tanečne i zamyslene, radostne i naliehavo. V roku 2018 vydali První album, Druhé album vzniklo prevažne počas minulého roka v spolupráci s producentom Tomášom Tkáčom. Nový album vyšiel 22. 2. 2020 v nezávislom hudobnom vydavateľstve Divnosti.

Alžběta Trusinová a NMR (foto: press Neřvi mi do ucha)