CHRISTINA MANTIS: ŽIVOT PODĽA VLASTNÝCH PREDSTÁV

Christina Mantis je mladá slovenská hudobníčka formovaná rock’n’rollom a punkom. Vďaka vintage prvkom, bosým nohám a charakteristickému zamatovému saku pôsobí dojmom špinavej elegancie. Jej prvý singel „Homeless“ je inšpirovaný hudbou šesťdesiatych rokov.


Christina v minulosti pôsobila vo viacerých kapelách na poste basgitaristky. V roku 2022 sa rozhodla vydať na sólovú dráhu a začala koncertovať so svojim vlastným projektom, v ktorom spieva a hrá na gitare. Sprevádza ju kapela pozostávajúca z troch ďalších členov.

Hudobníčka o dôvodoch koncertovania s vlastným projektom hovorí: „Koncerty sú pre mňa najlepším spôsobom ako sa spojiť s ľuďmi, vidieť ich reakcie na hudbu ktorú hrám. Po rokoch koncertovania s inými skupinami, ktoré postupne zanikli, som si uvedomila že nastal čas tvoriť hudbu, ktorá je mi blízka. Takto sa cítim prirodzene a hlavne mám slobodu vyjadriť sa.“

Námetom pre skladbu „Homeless“ bola predstava rodičov a okolia ako má žiť a čo má v živote robiť

„Mám pocit že v živote je nám často vtĺkaná formulka, ktorej by sme sa mali držať – vyštuduj, rob poriadnu prácu, vydaj sa a poroď dieťa. Mne okrem týchto vecí prízvukovali rodičia, konkrétne mama, že sa obliekam ako bezdomovec a že radšej by som si mala obliecť slušné šaty,“ hovorí Christina.

Pieseň sa nesie v sarkastickom duchu a akýmsi nadhľadom nad touto situáciou v nej hudobníčka navádza na to, ako si vytvoriť život podľa vlastných predstáv a túžob.

Christina v súčasnosti v spolupráci s prešovským štúdiom S.ISLAND nahráva svoj debutový album a zároveň sa pripravuje na niekoľko koncertov. Najbližšie odohrá koncert 05.10. v košickom Artfore, 07.10. v Lackovej na vernisáži výtvarníčky Andrey Čepiššákovej, 13.10. v bratislavskom Pink Whale, 14.10. v žilinskom KC Hoffmann a 20.10. v rožňavskom KC Kláštor. V Bratislave a Žiline vystúpi spoločne s Karolom Miklošom.

NMR (foto: press Christina Mantis)