CRAGGY COLLYDE ZVEREJNILI SVOJ PRVÝ VIDEOKLIP

Britsko-slovenské rock’n’rollové duo Craggy Collyde sa na jar tohto roku predstavilo vinylovou platňou „Wrapped up in Ribbons“. Teraz predstavuje klip k piesni „In the Shade of the Wild Oak Tree“, ktorý je prvý zo série pripravovaných videoklipov.

Craggy Collyde pôsobia v zložení Craggy (gitara, spev) a Veronika (bicie, vokály). Svoju základňu majú od roku 2018 v Brne. Vo svojich začiatkoch sa predstavili sedempalcovým singlom „Sorry Now/Go Ahead and Break Me“ vydaným vo vlastnej réžii. V podobnom štýle bola aj ich druhá nahrávka – desaťpalcový mini album „Wrapped up in Ribbons“, ktorého uvedenie do života sčasti poznačila koronavírusová kríza.

Craggy Collyde to nevzdali. Popri koncertovaní si počas leta našli čas na natočenie videoklipu, ktorého námet vznikal takmer rok.

„Pieseň In the Shade of the Wild Oak Tree vznikla v apríli 2019. Od začiatku som mal videoklip spojený s jedným konkrétnym dubom, no keďže ten sa nachádza na Isle of Wight v Anglicku, neostalo nám nič iné, iba pohľadať ten správny strom niekde bližšie. Veronika našla pár osamotene stojacich dubov. Jeden z nich sme vybrali ešte v novembri minulého roka. Samotné natáčanie sa potom podarilo konečne zorganizovať v júli, keď už boli otvorené hranice aj medzi Slovenskom a Českom,“ opisuje prípravu videa Craggy.

Pieseň, ku ktorej bol natočený videoklip, je poslednou na ich mini albume.

Netypickou je pre Craggy Collyde tiež samotná pieseň, pretože ide o pomalú akustickú baladu. Domnievajú sa však, že sa ku koncu leta akosi hodí. Podčiarkuje tiež pestrosť celej nahrávky, ako napísal v recenzii na album Michal Šnapko.

Videoklip sa natáčal na lúke pri lese v Malých Karpatoch nad obcou Cerová. Lokalita je populárnym výletným miestom, nakoľko sa pri nej nachádza tiež ruina hradu, ktorú je možno zazrieť v niektorých záberoch.

„Keď sme prvýkrát videli záber tohto dubu, bolo nám jasné, že video natočíme práve pri ňom. Nachádza sa neďaleko mesta odkiaľ pochádzam. Prvý pokus bol v nedeľu večer, avšak na mieste sa stále pohybovalo priveľké množstvo ľudí, tak sme sa rozhodli nechať hlavnú časť natáčania na pondelkové ráno, ktoré malo byť druhým nahrávacím dňom. Kvôli natáčaniu sme vstávali pred štvrtou hodinou ráno. Každopádne, ten východ slnka stál naozaj za to, a tiež zábery, ktoré sa nám podarilo natočiť,“ s úsmevom dodáva Veronika.

Videoklipu k ďalšej piesni z albumu sa snáď dočkáme do zimy a medzitým môžete kapelu podporiť na krste albumu, ktorý bol kvôli COVID-u presunutý na jeseň. Oficiálny krst albumu s hosťami a prekvapeniami, na ktorom výnimočne zaznie aj skladba „In the Shade of the Wild Oak Tree“, sa uskutoční v piatok 11.9. 2020 v Starej Pekárni v Brne.

NMR (foto: Petr Foltýn)