DOMÁCA SKUPINA DEAL PREDSTAVUJE NOVÝ VIDEOKLIP K PIESNI SAVIOUR

Deal 2018Štvorica hudobníkov známa pod názvom DEAL sa hlási opäť o slovo. Kapela od vydania svojho albumu Electric Hearts predstavila videoklipy k skladbám You Never Know a Follow the Road. Teraz predstavuje emotívne dielo k piesni Saviour.

Ústrednou postavou je talentovaný výtvarník Jonsy Gáll, ktorý v klipe účinkuje ako pútnik hľadajúci cestu, pravdu, krásu a spásu. Strih, réžiu a kameru mal na starosti Adrián Jenčo. O námet sa postaral basgitarista skupiny Pavol Jakab.

“Keď sme nahrávali skladbu, už vtedy som mal pocit, ako keby sme maľovali obraz. Je to harmonicky veľmi jednoduchá skladba, dôraz je však v dynamike a farbe zvuku. Jonsyho religiózne umenie mi bolo vždy blízke, preto sa veľmi teším, že sa nám podarilo spojiť naše umelecké svety.” hovorí Pavol Jakab.

„Skladba Saviour vytŕča z albumu Electric Hearts nielen minutážou, ale aj posolstvom, ktoré je v nej ukryté. Naším hlavným cieľom bolo vystavať pieseň s dôrazom na text a atmosféru. Rovnako ako pri ďalších skladbách z albumu, aj tejto sme dopriali dostatok času na to, aby dozrela. Vizuálnu stránku mali na starosti chlapci z Cube Art a ako skvelý herec sa predviedol Jonsy Gáll, ktorý namaľoval obraz priamo na Tomášovskom výhľade. Tešíme sa z výsledku,“ prezradil spevák Ladislav Urbán.

Zaujímavým bonusom bol Jonsy Gáll, ktorý má k členom kapely blízko. „V roku 2016 ma oslovil Pali Jakab, s ktorým sa poznáme už dlho. Dobre poznal moju prácu aj to, ako maľujem. Ja zase poznám hudbu skupiny Deal. Saviour ma oslovila hneď a pre myšlienku spojiť sily som sa nadchol. Pre mňa to bola veľmi zaujímavá a hlavne nová skúsenosť. Preto som mal aj veľký rešpekt. Klip má zaujímavú atmosféru, pri ktorej bolo potrebné zachovať očakávanie, vážnosť, únavu. Tú som hrať ani nemusel, keďže som mal problém so žalúdkom a noc pred natáčaním som nespal a nejedol.“

 

 

Kapela DEAL pôsobí na hudobnej scéne od roku 2014. Minulý rok sa prezentovala prvým albumom Electric Hearts. Skupinu tvorí štvorica hudobníkov: Ladislav Urbán, Pavol Jakab, Peter Jakab a Johnny Jakab.

Jonsy Gáll sa narodil v roku 1987 v Košiciach. Je predstaviteľom mladšej generácie výtvarníkov vychádzajúcich z tohto kraja, v ktorom pracuje aj tvorí. Vo svojej umeleckej činnosti sa venuje grafike, kresbe a predovšetkým maľbe. Avšak rád experimentuje aj s inými výtvarnými technikami. V umeleckej kariére má za sebou niekoľko osobných výstav doma aj v zahraničí.

Ladislav Staňo ml. (1985-2017), ktorému je videoklip venovaný, bol sochárom, umeleckou dušou, bratrancom bratov Jakabovcov a dobrým Jonsyho kamarátom. Pracoval s kameňom, drevom, keramickou hlinou i kovom. Jeho tvorba je plná geometrických nevídaných tvarov plnej fantázie. Vo videoklipe sú použité jeho dve sochy. Navždy odišiel na Vianoce 25. decembra 2017.

Ladislav Urbán