DOMÁCI PROJEKT NIGHTLINES PREDSTAVIL SKLADBU S NÁZVOM DIEVČA

Nightlines cdNa 4.9.2017 je naplánované digitálne vydanie albumu Protisvit jednočlenného slovenského projektu s názvom Nightlines. Pár dní v predstihu si môžete vypočuť pieseň Dievča, v ktorej spieva leaderka skupiny Tolstoys Ela Tolstová.

Nightlines je Dominik Kopcsay, 23-ročný elektronický producent a spevák z Bratislavy. Jeho projekt sa zameriava na elektronické produkcie, v ktorých sa objavujú slovenské texty. Pre jeho hudbu je charakteristická práca so samplami sláčikových a dychových nástrojov, klavíra, či nahrávaných gitarových liniek.

Spevy pre album Protisvit boli nahrávané v Lososound štúdiu  Erika Horáka, kompletne album mixoval a mastroval etablovaný slovenský sound designer Adam Dekan z kapely Nightlines - DominikNúku. Podmanivý cover albumu vytvorila talentovaná študentka VŠVU Kačen Knežníková.

„Veľmi sa teším, že Ela prijala pozvanie hosťovať v mojej skladbe, čím vznikla pieseň s názvom Dievča. Počas komponovania skladieb na album Protisvit som od začiatku cítil, že sa k niektorým skladbám hodí ženský spev a chcel som vyskúšať spoluprácu s niekým novým. V tom čase som objavil kapelu Tolstoys, ktorá ma zaujala spevom a prejavom mladej speváčky Ely Tolstovej. Ela bola akčná a hneď mi poslala zopár nápadov na hlavnú melódiu spevu a text piesne. Všetko prebehlo rýchlo a nahrávka bola na svete. Album je vďaka nej ešte pestrejší. “

Prvotná myšlienka aj názov projektu Nightlines siahajú do Dominikovho detstva:
„Keď som mal 10 rokov, začal som sa hrať s hudobným programom FruityLoops (dnes už FL Studio), na notebooku môjho otca. Vtedy to bola zábava, ale keď som mal 15 rokov, už to znelo celkom v pohode – vtedy vznikol názov Nightlines. Potom som založil kapelu Mesial, s ktorou sa nám podarilo vydať EP. To zarezonovalo aj v Rádiu FM, kde vyhralo rebríček Osmička, skladby zazneli tiež v anglickom rádiu ALLFM a odohrali sme s ním pár fajn koncertov.“

Zaujímavosťou je, že sa Dominik pohybuje aj vo svete klasickej hudby, ktorú študuje na VŠMU a kde sa mu podarilo odpremiérovať niekoľko vlastných skladieb, vyhrať ocenenie v medzinárodnej skladateľskej súťaži Generace. Jednou skladbou prispel na album uznávaného slovenského huslistu Milana Paľu. Hudobne sa podieľal aj na niekoľkých filmových projektoch.

Miro Gajdoš (foto: Lucia Šimková)