ÉTERICKÁ BARBORA BLOOM SA V APRÍLI PREDSTAVÍ V TROCH SLOVENSKÝCH MESTÁCH

Barbora Bloom prednedávnom vydala svoj debut 15/7 vo vydavateľstve Slnko Records hrajúci jemnou elektronikou a pestrou zmesou nástrojov. Intímne pesničky o svojom vnútornom svete, priestore okolo nás a nových začiatkoch sa speváčka a skladateľka chystá predstaviť už tento víkend na východnom Slovensku.

Album 15/7 získal vo februári nomináciu v Radio Head Awards 2016 za debut roka a Barbora zatiaľ stihla jeho živú interpretáciu na niekoľkých sólo koncertoch a úspešnom krste v Slovenskom Rozhlase. O pár týždňov vychádza oficiálny videoklip ku skladbe „Každý sme iný“ a pri tejto príležitosti sa talentovaná umelkyňa predstaví aj s kapelou na východe Slovenska.

Už tento piatok, 7. apríla, zahrá v košickom Kulturparku spolu s pesničkárkou Martinou Javor, ktorá mieša zvuk gitary s popom, punkom a folkom. Martina odohrá koncert s gitaristom Petrom Bulíkom v rozšírenej akustickej verzii  o skvelého Juraja Šušaníka na bicie. Nasledujúci deň, 8. apríla, sa Barbora Bloom predstaví v prešovskom klube Christiania a krátku tour uzavrie 20.4.  v bratislavskom Nu Spirit Clube. Koncerty Barbora odohrá so svojou novou kapelou, kde nebude chýbať ani jej dlhoročný spoluhráč Lukáš Kyška na akustickú a elektrickú gitaru. Na basgitaru bude Barboru sprevádzať Michal Šelep (Zuzana Mikulcová, Andrej Šeban) a Jozef Graus, Michal Bartánus na bicie nástroje a „Džana“ Fujaková na klávesy. Na bratislavskom koncerte päticu doplní violončelistka Katarína Kozelková.

„Moje pesničky a texty sú často spomienkou na detstvo. Je to osobná výpoveď a akási psychologická očista, tak ako piesne skoro každého človeka, ktorý robí hudbu. Čiže v podstate ničím až tak výnimočné, ale predsa jedinečné. Nenechajte si to ujsť,“ pozýva červenovlasá speváčka a skladateľka.
Barbora Bloom sa narodila 15. júla 1980 v Bratislave. Vyštudovala cestovný ruch na Ekonomickej univerzite. Päť rokov žila s rodinou v Berlíne, neskôr študovala v Anglicku a v Austrálii. Hudbe sa začala venovať ako šesťročná, od mala sa venovala folklórnemu spevu a päť rokov tancovala v súbore Drienka. Prvú kapelu mala až v svojich 25 rokoch, kedy spievala v gospelovej skupine. O pár rokoch neskôr založili s kamarátkami dievčenskú funk-rockovú kapelu Balance, ktorá sa neskôr pretavila do rockovej formácie Soundrise. Tu sa zoznámila s gitaristom Lukášom Kyškom, s ktorým spolu neskôr založili kapelu Bloom. Svoj debutový album „Let the good days come“ vydali v roku 2013 a po troch rokoch Barbora vydáva svoj prvý sólový album 15/7, ktorý je na rozdiel od albumu, ktorý nahrala s kapelou Bloom, celý v slovenčine. Okrem spevu sa Barbora venuje vyvíjaniu receptov a písaniu. S kamarátkou Mirou Nemčekovou založila vegetariánsky blog biteme.sk a spolu napísali knihu Zdravé raňajky.

Alexander Čerevka (foto: Boris Gomolčák)