FESTIVAL SHARPE ZVEREJNIL ĎALŠIE NOVINKY Z PROGRAMU

Sharpe FestivalNa podujatí sa predstavia aj Katarína Máliková, FishFace, 52 Hertz Whale, Svin, Mickey, Fenster či interpreti, ktorí vystúpia v rámci koncertu Ostrov Hudby Live.

Organizátori medzinárodného showcaseového festivalu a hudobnej konferencie Sharpe oznámili mená ďalších potvrdených interpretov. Patrí medzi nich slovenská speváčka Katarína Máliková, ktorá okrem skladieb z albumu Pustvopol (2016) možno predstaví aj ukážky nového materiálu. Zo slovenskej scény ďalej pribudnú tvrdšie žánre, konkrétne alternatívny energický metal FishFace a post-punková kapela 52 Hertz Whale. Avantgardný rock zahrá kapela Svin z Dánska, predstaví sa nevšedná popová formácia Mickey z Rakúska so silnými slovenskými koreňmi a odznie aj nemecká psychedélia v podaní kapely Fenster.

Katarína MálikováŠpeciálnym koncertom festivalu Sharpe bude Ostrov Hudby Live. Kompilácia Ostrov Hudby (2016) je projektom spájajúcim vydavateľstvá nezávislej hudobnej scény. Rovnako ako samotný festival, kompilácia Ostrov Hudby vznikla s cieľom prepojiť slovenskú hudobnú scénu, ukázať ju v kompaktnej podobe zahraničiu, ale tiež uctiť si novinára Juraja Kušnierika a pokračovať v jeho odkaze a snahe podporovať perspektívnu hudobnú tvorbu. Za kompiláciou stojí tím ľudí zo združenia LALA Slovak Music Export, ktorí sú zároveň organizátormi festivalu Sharpe. „Počas približne dvoch hodín sa na pódiu postupne vystriedajú Autumnist, Bulp, Stroon, Petijee, Nvmeri, The Ills a ďalší účinkujúci z kompilácie. Každý zahrá jednu skladbu z Ostrova, bude minimálny priestor na prestavby a kapely si budú musieť pomáhať. Či už pri požičiavaní nástrojov alebo celkovo, aby boli zmeny na pódiu čo najefektívnejšie. Je to produkčná výzva, ale myslím, že máme skvelý tím na to, aby všetko prebehlo hladko a zároveň veríme, že tento koncert bude ťahákom pre divákov a pekným vyvrcholením celého projektu Ostrova Hudby,“ vyjadril sa Michal Berezňák z tímu Sharpe.

Festival sa bude konať 27. a 28. apríla v bratislavskej Novej Cvernovke. Účasť na ňom predtým potvrdili Andrea Belfi, Ankathie Koi, Blue Crime, Katarzia + Band, Diego, Papyllon, Bad Karma Boy, Carpet Cabinet, Space Cats, Zulu Zulu a ďalší.

Súčasťou podujatia budú aj moderované diskusie, prednášky, rozhovory, praktické workshopy či diskusie so zahraničnými agentmi a manažérmi o stratégii pre kapely, ktoré sa snažia presadiť v zahraničí. Na Sharpe prídu aj zástupcovia bookingovej agentúry ATC Live (spolupracujú s menami ako Fink, Mac Demarco, Romare či Sleaford Mods), PR manažérka s päťročným pôsobením v renomovanom vydavateľstve Erased Tapes (Kiasmos, Nils Frahm, Ólafur Arnalds) alebo dramaturgovia festivalov MENT Ljubljana a Eurosonic Noorderslag.

Zdroj článku: Alexander Čerevka a Sita (foto: Barbora Vaculová)