GERGAZ OSLAVUJE 10 ROKOV PÔSOBENIA VINYLOVOU KOMPILÁCIOU

Gergaz 2008-2018

GERGAZ existuje už desiaty rok. Toto jubileum oslavuje ďalším titulom. Vydavateľstvo pripravilo tento krát 2xLP kompiláciu s názvom GERGAZ 2008 -­ 2018 (the Locals).

Už podľa názvu je zrejmé, že si vzalo na mušku výber skladieb od slovenských a českých interpretov. Ak sa pýtate, či je to „Best Of-­‐ka“, tak partia skrývajúca sa za touto značkou tvrdí, že áno a zároveň dodáva, že je to výber z najlepších trackov, ktoré sa doposiaľ nedostali na vinylové platne a podľa nich si to zaslúžia. Ak toto vydavateľstvo sledujete, mená ako Jimmy Pé, FVLCRVM, Fallgrapp, Himalayan Dalai Lama, The High Corporation alebo Nvmeri vám nebudú cudzie. Práve skladby od týchto interpretov si na kompilácii, ktorú finančne podporila SOZA, našli svoje miesto. Nechýba ani remix Marcina Cicheho (Skalpel) ku skladbe Wichura od českého projektu Forma.

Kompilácia oficiálne vychádza 21. 4. 2018. Objednať sa však dá už teraz.

 

O mastering sa postaral Gargle & Expel. Grafiku pripravila Mili Vigerová. V deň vydania je pripravený aj pop-­‐up shop v Lab.cafe v Bratislave (https://www.facebook.com/events/2113400948892829).

Od 12:00 do 18:00 si tam budete môcť novučičké platne chytiť do rúk. Na svoje si teda určite prídu milovníci platní, ktorí si môžu doplniť svoje zbierky o nový titul, prípadne  aj o tie staršie. Toto sobotňajšie popoludnie spríjemnia svojimi setmi Jimmy Pé, Petijee a D OneTwo. To, že kompilácia vychádza práve počas Record Store Day, nie je, samozrejme, náhoda.

Vlado (GERGAZ)