GLEB A JEHO TAK TROCHU INÉ RÁDIO

Gleb Veselov, slovenský raper pôvodom z Ruska, pôsobí na hudobnej scéne od roku 2009. Do povedomia fanúšikov sa dostal hlavne vďaka albumu „Lavička Pimpin“ z roku 2017.

Gleb

Glebova hudba je ovplyvnená najmä žánrami grime a drum’n’bass. Jeho hudba a prejav sa mu pomáhajú odlíšiť od žánrových kolegov.

Na albumovej novinke „Big Boy FM“ sa nachádzajú skladby v štýle, ktorým sa prezentoval už v minulosti. Počuť typické polámané beaty, rýchly rap a texty o vlastnom živote. Badateľné sú aj nové prvky, ako napríklad viac melodických vsuviek, čo je príjemné osvieženie.

V texte piesne „Homie Rap“ autor personifikuje, že hudba je jeho „najväčší parťák“. Aj v skladbe „Big Boy FM“ rapuje o tvorivej kríze a o momente, keď si uvedomil, že sa musí odlíšiť od ostatných a nájsť si svoj vlastný štýl.

Na albume nájdeme len jednu spoluprácu a to v skladbe „MC Erik & Barbara“.

Do tejto skladby si Gleb prizval speváčku Nataliu Hulejovú, ktorá sa po jeho boku v minulosti objavila na albume „Anarchia“ od rapera, ktorý si hovorí Samey. Hulejová je spestrením, podobne ako zakomponovanie slovenskej populárnej hudby.

V skladbe „Na skalách remix“ bol použitý úryvok piesne „Krásne je v Tatrách“ pôvodne od Dušana Pálku, Glebov rap v nej dopĺňa beat od VibeChiefa. Táto kombinácia album ozvláštňuje a pridáva mu na zaujímavosti.

Nový album sa textovo príliš nelíši od predchádzajúcich, opäť sa objavujú hlavne témy týkajúce sa jeho osobného i profesionálneho života, tvorby a jeho „antihype“ postoja.

Beaty, ktoré už tradične produkoval Komander, taktiež neprekvapia, teda až na melodickejšie momenty. Gleb si zachováva svoj rukopis aj nápaditosť, ale svoj tieň neprekračuje. Môže to byť dosť, nemusí to byť málo. Uvidíme nabudúce!

Veronika Viková a NMR (foto: press Gleb)