HEARTS HEARTS – AMOROVÉ ŠÍPY NAŠICH JUHOZÁPADNÝCH SUSEDOV

Viedenská skupina Hearts Hearts sa už v New Model Rádiu prezentovala viacerými chytľavými singlami. Keďže jej v súčasnosti vychádza nový album „Love Club Members“ nastal čas, predstaviť si ju podrobnejšie.

Hearts Hearts vznikli vo Viedni v roku 2012. Založili ju David Österle, Daniel Hämmerle, Johannes Mandorfer a Peter Paul Aufreiter.

Spevák skupiny Daniel Hämmerle v jej začiatkoch prehlásil:
„Myslím si, že je dôležité dať si na produkciu čas, nechať veci rásť. Dnes majú ľudia tendenciu prezentovať hudbu verejnosti veľmi skoro, pretože si myslia, že musia dodržiavať určitý zeitgeist“.

Spočiatku sa stretávali v kláštore v Hornom Rakúsku, kde mohli hrať celú noc a experimentovať.

Ich úsilie vyústilo v roku 2016 k debutovému albumu „Young“, ktorý obsahoval väčšinou melancholické balady určené skôr na počúvanie. Spolu s violončelistkou menom Christina Ruf vznikli piesne, v ktorých bolo počuť viaceré hudobné žánre a inšpiráciu hudbou skupín Sigur Rós, Alt-J, Nothwist, či Radiohead. Skladby na tomto albume pripomínajú miniatúrne symfónie, v ktorých prekvapivé zvraty vytvárajú pocit napätia a provokácie.

Po odohraní koncertov po celej Európe, vrátane festivalov ako Reeperbahn, The Great Escape a Eurosonic Noorderslag, začali Hearts Hearts pracovať na svojom druhom albume Goods / Gods, ktorý vyšiel v roku 2018.

Rozšírený prístup k rôznym hudobným žánrom sa stal kľúčovým prvkom pri tvorbe jedenástich nových piesní. Kapela rozvinula svoje elektronické balady o popový popový zvuk i novú energiu.

Nový album „Love Club Members“ je výsledkom trojročného úsilia.

Heart Hearts sa na novom albume hlásia k priamejšej a otvorenejšej verzii popu. Všetkých jedenásť nových nahrávok má niečo spoločné s láskou. Pieseň The Fan obohatila svojim hlasom mladá rakúska speváčka Oska.

„Pôvodne sme chceli robiť retro, počúvali sme Beach Boys, Beatles a Whitney. Ale v posledných mesiacoch sa vyvinulo niečo nové. Boli to nové chute v istom okamihu a áno, prišlo aj automatické ladenie,“ tvrdí s úsmevom skupina.

Pri počúvaní albumu Love Club Members môžete prežiť zvukovo rozsiahly a emotívne oduševnený poslucháčsky zážitok, s presahom do viacerých žánrov.

Kapela na album vyberala materiál až z osemdesiatych skladieb čo spôsobilo, že výsledok znie možno trochu nekompaktne. Tvorivý potenciál skupiny je ale veľký, čo signalizuje, že ešte o nej budete počuť. Dúfam, že čoskoro na živo aj u nás na Slovensku.

Róbert Gregor (foto: Tim Cavadini)